In urma operatiei de sani, am ramas cu cicatrici

06-02-2012
litlledya
Nu este medic/terapeut
litlledya
Buna ziua!in urma cu 6 luni am fost operata la sani(ridicarea sanilor) in urma acestei operatii am ramas cu 2 cicatrici urate:( acum as vrea sa le scot si as vrea sa stiu care ar fi metoda cea buna!multumesc:)
11 comentarii
0
16-03-2012, ora 14:50
estetico.ro
Identitate neconfirmată
estetico.ro
Buna ziua.

Procesul de cicatrizare se poate continua si pana la 9-12 luni. D-abia atunci veti vedea forma finala a cicatricii.

In situatia in care procesul de cicatrizare nu a decurs normal (linia respectiva nu este foarte subtire chiar daca nu a devenit alba), ar trebui sa mergeti sa consultati un chirurg plastician sa vedeti daca se mai poate remedia (imbunatati) situatia.

Daca doriti sa consultati si o alta opinie a unui chirurg plastician in afara de cel ce v-a operat, ne puteti contacta-.
0
26-08-2012, ora 17:57
flavius187
Nu este medic/terapeut
flavius187
Buna ziua,
In primul rand vreau sa sper ca scriu unde trebuie, in caz ca am gresit imi cer scuze. Am 6 cicatrici din copilarie pe antebrat, le-am facut singur cu o lama, ce e important acum ca vreau neaparat sa scap de ele ca sunt oribile.. vreau sa ma indrumati sa-mi spuneti ce sa fac de unde sa incep si ce e cel mai eficient de facut... Va multumesc !
0
26-08-2012, ora 19:18
paula willmann
Nu este medic/terapeut
paula willmann
Buna flavius.Si eu am o cicatrice la mana, facuta tot cu lama, din pacate si singura metoda sa scap de ea ar fi un tatuaj. E doar o idee. Metode sa dispara definitiv nu stiu sa existe, doar sa se estompeze si probabil sant costisitoare. Eu iti urez bafta!
0
27-08-2012, ora 12:10
flavius187
Nu este medic/terapeut
flavius187
Buna Paula..
Stii care e problema si cu tatoo ? eu de ex am 7 taieturi dar am pe tot antebratul.. si daca as opta pt metoda cu tatuajul imi e tare frica ca o sa-l fac degeaba ca nu prinde pe taieturile astea :(. Iti multumesc oricum pt sfat si daca aflii ceva te rog anunta-ma si pe mine... o zi placuta in continuare
0
27-08-2012, ora 19:50
paula willmann
Nu este medic/terapeut
paula willmann
Buna flavius. Se pare ca ai avut ceva de lucru de te-ai captusit cu 7 taieturi. Am auzit ca exista un gel care face minuni si pe cicatrici mai vechi. Te sfatuiesc sa-l incerci. Se numeste Contractubex. Nu cred ca e foarte scump. Daca nu functioneaza nu-ti ramane decat sa vizitezi un cabinet de chirurgie estetica. Bafta multa!
0
27-08-2012, ora 21:42
flavius187
Nu este medic/terapeut
flavius187
Buna paula,
ce poza aia la av:)).. da ce sa zic mersi mult o sa incerc gelul ala sa vad cat de minunat e si o sa-mi caut si un cabinet..
0
28-08-2012, ora 12:00
paula willmann
Nu este medic/terapeut
paula willmann
Buna Flavius. Poza e de la discutiile despre implant. Eu sant mandra de ele. Sa revii cu noutati. Eu caut un model sa-mi tatuez pe incheietura unde am cicatricea. Bafta!
0
09-12-2012, ora 01:42
nyca_2
Nu este medic/terapeut
nyca_2
buna flavius si paula..acu am dat de topicul asta ..si am vazut ca vorbeati acum cateva luni de contratubex..l-am cumparat si eu (nu la indicatiile doctorului meu care mi-a si zis sa nu-l iau... dar pe deasupra m-am si iritat de la el..mi-a zis doctorul ca e varza ca si produs..(dupa aia am citit prospectul bine si e APA DE CEAPA...deci e foarte lejer ca produs.
0
07-06-2016, ora 01:40
Marmaris
Nu este medic/terapeut
Marmaris
Exact gelul asta mi l a recomandat medicul:) si l am si cumparat:) am citit insa pe net si despre "leacuri" naturale.. Or fi bune la cv?..
0
05-11-2017, ora 22:42
Cristina Crisss
Nu este medic/terapeut
Cristina Crisss
La ce doctor te-ai operat ???
0
05-11-2017, ora 22:44
Cristina Crisss
Nu este medic/terapeut
Cristina Crisss
Si eu am acceasi problema ca tine cicatricile mele sunt horor si m-am operat de 2 ori la accelasi doctor si degeaba..mare greseala am facut:( la doctor chaei youseff!! Si prietena mea are accelasi probleme operata tot la accelasi doctor (tin sa mentionez ca am ridicare cu implant)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Metode de ridicare a sanilor fara operatie
  • Estetica sânilor
  • Marirea sanilor - ce optiuni exista?
  • Marirea sanilor cu implanturi mamare - Mamoplastia de augmentare
  • Implanturi mamare - silicon sau ser fiziologic?
  • Mastopexia - Operatia pentru ridicarea sanilor (lifting-ul sanilor)
  • Implant mamar: moft sau necesitate?
  •