inainte sa iau desorelle aveam greata de la marvelon 21 imediat ce luam pastila

20-03-2011
yoana10
Nu este medic/terapeut
yoana10
buna ziua, timp de 1 an de zile am folosit marvelon21, dar in ianuarie nu am mai gasit si am luat desorelle, iar in feb am gasit marvelon21 si am luat din nou.Problema este ca inainte sa iau desorelle aveam greata de la marvelon21 imediat ce luam pastila si chiar dimineata, acum nu mai simt nimic nici o greata nimic parca nu iau ac...ma intreb daca nu cumva marvelon21 nu isi mai face efectul?va rog ras multumesc!
5 comentarii
0
21-03-2011, ora 11:02
yoana10
Nu este medic/terapeut
yoana10
nu raspunde nimeni:((
0
21-03-2011, ora 11:10
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu trebuie sa credeti ca inexistenta unui efect secundar inseamna ca nu exista efect principal. Eficienta contraceptiva a acestor tablete este foarte buna.
0
21-03-2011, ora 18:28
yoana10
Nu este medic/terapeut
yoana10
multumesc
0
27-03-2011, ora 18:11
yoana10
Nu este medic/terapeut
yoana10
as mai avea o problema:am terminat blisterul de ac pe 3 martie simi-a venit c.m pe 6 martie, am luat ac in a 8a zi adica 11 martie dupa c.m iar in data de 20 martie am avut contact sexual care s-a terminat inauntru, si dupa am cautat pe net calculator de sarcina si scria ca data conceptiei poate fi 20 martie chiar ziua cand eu am avut acel contact, dar eu am luat ac corect pana atunci farasa uit vreuna si dupa, la 4 zile au inceput sa ma doara sanii este din cauze ca urmeaza sa vina menstruatia sau sunt insarcinata?am si urmatoarele simptome simt ca imi arde fata foarte tare si ma simt cam obosita in timpul zilei chiar daca seara ma odihnesc bine.imi este frica ptr ca asa cum am spus si mai sus numai simt greata aceea dupa pasytila ac cum aveam inainte sunt un pic speriata din cauza ca ar putea sa nu isi mai faca efectul...ce credeti este sarcina sau urmeaza cm si deasta ma dor sanii mai mult stangul dreptul nu prea.multumesc anticipat!
0
28-03-2011, ora 11:51
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Din cate scrieti, erati sub protectie, deci nu aveti de ce sa va faceti griji in privinta unei sarcini. Anticonceptionalele pot da neplaceri in privinta sanilor, de aceea un autocontrol lunar si un control medical la 6 luni este indicat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: