inaltimea mea este de 163 de cm

03-04-2011
llaurall
Nu este medic/terapeut
llaurall
Buna ziua.
Am 18 ani si am o intrebare in legatura cu inaltimea mea care este de 163 de centimetrii. Parintii mei au mama: 1.70 m, respectiv 1.73 m, tata. Mama la nastere a avut 43 de centimetrii, iar eu 54.
Picioarele sunt lungi, cat a unui baiat de aprope 1.80 m, insa de la bazin pana la nivelul pieptului sunt foarte scurta, de aici rezultand cei 163 centimetrii ai mei. Nu ma deranjeaza sa am picioarele lungi, insa parca ar fi trebuit sa fiu mai inalta.
Mentionez ca am facut baschet 3 ani.

Va multumesc anticipat.
3 comentarii
0
06-06-2011, ora 03:50
mpasca
Nu este medic/terapeut
mpasca
Eu sunt ingrijorata; fata mea in varsta de 15 ani a incetat sa mai creasca in inaltime; acum are 150 cm. Am vrea s-o ajutam cumva, chiar cu tratament daca e cazul. Eu si sotul meu suntem 157 si respectiv 175 cm. Apreciez rasopuns cat mai repede.

Multumim
0
06-06-2011, ora 19:48
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Conteaza geneticul si odihna mai intai de toate. Si ali
0
06-06-2011, ora 19:50
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Si alimentatia evident... dar cand se vorbeste despre viata sanatoasa, parerile sunt foarte diverse.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aportul de proteine ​​contribuie la creșterea în înălțime la fete
  • Un studiu oferă o explicație asupra caracterului sezonier al creșterii și greutății copiilor
  •