Incontinenta urinara | Forumul Medical ROmedic

Incontinenta urinara

13-06-2013
mary_inger2007
Nu este medic/terapeut
mary_inger2007
Buna ziua, neavind posibilitatea sa merg pentru un consult medical, va rog din suflet sa ma sfatuiti ce as putea face in cazul incontinentei urinare care e frecventa noaptea pina ajung la baie si ziua cand intarzii atunci cind am senzatia de a urina Va multumesc din suflet !
Va rog ajutati-ma deoarece nu ma pot deplasa singura si am o situatie materiala precara
4 comentarii
0
24-06-2013, ora 16:30
Dr. Alexe Raluca Maria
Medicina interna, Ploiesti, Prahova
Dr. Alexe Raluca Maria
e posibil sa fie o infectie urinara; trebuie sa faceti analize de urina si tratament macar cu antiseptice urinare (exista in farmacie o multime de produse naturiste cu oarecare efect) si, eventual cu antibiotic urinar; daca nu se amelioreaza, trebuie obligtori un consult urologic.
0
24-06-2013, ora 16:46
mary_inger2007
Nu este medic/terapeut
mary_inger2007
Buna ziua, va multumesc din suflet, D-zeu sa va binecuvinteze Va rog din suflet daca nu va deranjez prea mult, sa-mi indicati ce antiseptice si ce antibiotic sa iau deoarece nu am posibilitatea sa ies din casa si nici nu am pe nimeni cine sa ma ajute Inca o data, mii de multumiri si D-zeu sa va rasplateasca
0
24-06-2013, ora 17:02
Dr. Alexe Raluca Maria
Medicina interna, Ploiesti, Prahova
Dr. Alexe Raluca Maria
Dupa cum stiti, nu este recondat sa luati tratamente fara un consult medical; fiind, insa, o situatie speciala, puteti lua Canephron 4- 6 cp/zi, 5 zile si un antibiotic urinar de tipul Norfloxacin 400 mg 1 cp la 12 ore, daca nu aveti alergii medicamentoase. Sanatate!
0
24-06-2013, ora 17:09
mary_inger2007
Nu este medic/terapeut
mary_inger2007
Nu am alergie la niciun fel de medicament Nici nu va inchipuiti cit de mult bine mi-ati facut Dumnezeu sa va rasplateasca, sa aveti succes atit pe plan personal cit si profesional O zi binecuvintata!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Scapi pipi când strănuÈ›i sau tuÈ™eÈ™ti mai tare
  • IncontinenÈ›a urinară la bărbaÈ›i
  • Sfaturi în caz de incontinență urinară
  • E normal să scapi urină?
  •