Infarct intestinal

17-01-2013
rubyana
Nu este medic/terapeut
rubyana
Buna ziua! Va rog sa ma ajutati daca aveti un raspuns la intrebarile mele. Bunicul meu sufera din vara de dureri abdominale severe. In prima faza a fost diagnosticat cu o hernie de disc. I s-a administrat tratament antiinflamator si durerile au mai cedat. Mai apoi situatia s-a complicat. A fost investigat in mai multe spitale dar nu a primit nici un raspuns cert. A fost tratat de pneumonie, apa la plamani, operat de hernie inghinala. Durerile au devenit f mari iar la Targoviste i s-a facut un tomograf. Dupa acest tomograf a fost operat din nou. Verdictul a fost unul zguduitor: infarct intestinal. Nedumerirea mea este alta: cand s-a produs acest infarct? In vara cand au inceput durerile? Putea trai 6 luni avand acest infact deja produs? In urma acestor tratamente s-a produs? Doctorul nu i-a dat nici o sansa de supravietuire. In primavara el a facut o terapie cu ozon pt dureri articulare. Este posibil sa-i fii cauzat? Va multumesc si astept un raspuns!
3 comentarii
0
17-01-2013, ora 17:00
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
CUM de nu i-au facut tomograf.de la inceput?
sanatate bunicului
0
17-01-2013, ora 19:15
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
infactul mezenterial (care duce la infactul intestinal) este o boala acuta, fara tratament pacientul moare in cateva zile
0
21-01-2013, ora 12:48
rubyana
Nu este medic/terapeut
rubyana
Bunicul meu a decedat in urma cu patru zile. Totusi au ramas f multe intrebari neelucidate.Eu chiar nu stiu ce sa mai cred. Parerea unui medic ar putea sa ma ajute f mult. Am citit ca in urma acestui infarct pacientul moare in cateva zile. Atunci care au fost cauzele durerilor severe din toamna pana acum? Ce a dus la producerea acestui infarct? Din cate am inteles eu el a decedat in urma acestui infarct, dar ce a avut inainte nu se stie.A avut alta boala si aceasta i-a generat acest infarct? Cu o saptamana inaintea acestui diagnostic i s-a facut colonoscopie si endoscopie si ni s-a spus ca totul este ok. El din toamna pana acum a slabit 25 de kg. Va rog daca puteti sa-mi raspundeti la aceste intrebari pentru linistea mea si a familiei mele. Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de burtă
  • Care este diferenţa dintre hernia de disc şi protruzia discală?
  • Tratamentul în hernia de disc - medicație vs operație
  • Durere de burtă
  •