infectia meatului urinar la femei

01-04-2012
brenda.1960
Nu este medic/terapeut
brenda.1960
Buna ziua!! sunt noua pe acest forum dar tot am speranta ca voi fi ajutata cu un sfat medical. Am 52 de ani iar de la varsta de 40 de ani am intrat la menopauza. Deoarece ma simteam foarte "uscata" am mers la medic si am urmat un tratament cu unguent COLPOTROPHINE. Prima data cand l-am folosit am avut impresia ca simt o jena acolo jos dar nu am dat importanta. Dar acum de 2 saptamani am inceput sa-l folosesc iar si intr-o noapte m-am trezit cu o durere acolo jos si cand am fost la baie am avut durere la urinat. Cand m-am spalat am simtit ca meatul urinar este umflat si chiar sangera putin. Am crezut ca luand medicamente ptr infectie urinara ma voi face bine si am luat nolicin si urinal akut. Nu ma ustura la urinare ci ma doare, dar urinez normal nu des si in rest nu am nici o durere. Am facut si bai cu ceai de galbenele dar degeaba. Precizez ca nu ma doare burta, nu urinez des dar simt o durere acuta acolo jos la meat.VA MULTUMES ANTICIPAT PENTRU RASPUNS.
1 comentarii
0
03-04-2012, ora 11:02
raisuca
Nu este medic/terapeut
raisuca
buna ziua,
Nu sunt medic dar eu cred ca aveti o reactie alergica la colpotrophine si v-as recomanda sa nu-l mai folositi sa vedeti daca dispare aceasta iritatie la nivel de meat urinar. Multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.