Infectia urinara mi-a revenit puternic.ce sa fac???????????? | Forumul Medical ROmedic

Infectia urinara mi-a revenit puternic.ce sa fac????????????

15-05-2007
peta
Nu este medic/terapeut
peta
Buna ziua. De aseara ma ustura foarte tare caile urinare, tot timpul, si cand urinez mai rau. Simt ca mor, am frisoane continuu de la usturime si nu pot dormi. Eu am o infectie urinara care imi tot reapare. Nu va pot spune cum arata urina pentru ca deocamdata sunt pe menstruatie dar ultima data cand mi-a revenit aceasta infectie arata foarte urat, plina de sange si de o culoare anormala. De fiecare data medicii mi-au dat tratamentul clasic si mi-a trecut dar doar pe moment. Tratamentul continea ultima data nolicin, cistenal si inca un medicament pe care nu mi-l mai amintesc. Va rog recomandati-mi un tratament potrivit pe care il pot cumpara fara reteta si care sa aiba efect rapid pentru ca nu mai suport usturimea.
9 comentarii
0
16-05-2007, ora 00:00
Loredana92
Nu este medic/terapeut
Loredana92
Salut!St Loredana si vroiam s-ai rasp lu*Peta!!!Peta si eu am avut si am asa ceva si, ca si tie, medicii mi-au racomandat doar prostii, doar medicamente care iti ia durerea pe moment insa eu ma clatesc mereu, mereu si nu pot sa-ti spun ca trece dar dispare mult din durere.Apare din nou dupa un pic de timp dar makr pe moment ma klmez!!Te salut si nu uita sa imi zici dak rez ceva
0
29-05-2007, ora 00:00
georgeta_h
Nu este medic/terapeut
georgeta_h
Draga Peta, eu m-am confruntat cu problema aceasta mult timp si in urma tratamentului pe care l-am urmat mi-a trecut.Am luat ciprinol ca si antibiotic, uricol pt accelerarea procesului de urinare si asa nu te mai ustura atat de tare, si refen retard pentru durere iar cand nu imi trecea medicul a zis sa iau in combinatie cu papaverina.De fiecare data cand mergi la baie te speli dupa sa nu te usture asa de tare si porti lenjerie de bumbac.Important este sa ai grija de tine si iarna fara blugi cu talie f joasa combinate cu bluzite scurte in talie pt ca iti va reveni la nesfarsit.Cel putin asa mi-a zis si medicul mie si am si trait pe pielea mea la un chef.
Mie mi-a trecut dupa ce timp de un an de zile am tot umblat pe la medici cu dureri insuportabile.
Multa sanatate si sa te faci bine.
Sa ne scrii daca iti e mai bine.
0
29-05-2007, ora 00:00
georgeta_h
Nu este medic/terapeut
georgeta_h
Am uitat sa iti spun sa bei ceai de codite de cirese cat de mult poti tu si cat de multe lichide.
0
04-06-2007, ora 00:00
DanV
Nu este medic/terapeut
DanV
Iti pot da niste informatii mai pe larg daca imi dai adresa ta de email. Te vei vindeca. Complet. Fara reveniri.
0
08-06-2007, ora 00:00
peta
Nu este medic/terapeut
peta
In primul rand multumesc mult de tot pentru sfaturi...deocamdata mi-a trecut.- si astept nerabdatoare mailul dumneavoastra.m-as bucura foarte tare sa imi treaca de tot desi pana acum am avut sperante foarte mici de recuperare completa.
Multumesc inca o data!Multe sanatate!
0
10-06-2007, ora 00:00
bobutza
Nu este medic/terapeut
bobutza
Si eu am trecut prin asa ceva, simptomele descrise de tine imi reveneau lunar.Ceea ce ma ajutat pe mine a fost sa imi fac o analiza de urocultura cu antibiograma corespunzatoare.Antibiograma a aratat
antibioticul pe care a trebuit sa-l iau.Pe langa medicatie seara imi puneam pe burta o sticala cu apa calda.Acum sunt bine, nu am mai avut astfel de probleme de un an.Sper sa te faci bine.Nu lua antibiotice la intamplare, microbii care provoaca infectia vor devenii rezistenti.
0
20-09-2007, ora 00:00
1445ines
Nu este medic/terapeut
1445ines
daca ai bule in urina sau fecale sau resturi alimentare s-ar putea sa ai o fistula entero vezicala, eu am suferit 5 ani de cistita cronica si am luat la antibiotice atat de des ca mi-am distrus flora intestinala, acum astept o interventie chirurgical, dar sa speram ca la tine nu e cazul, ai grija de tine, sanatate
0
19-02-2008, ora 00:00
banu
Nu este medic/terapeut
banu
vreau sa spun ca si eu ma confrunt cu aceeasi problema de 2 ori pe an
am fost la medic si mi-a spus numele unui medicamen vaccin care are in compozitia lui e-coli daca cumva aveti asta. din pacate nu imi aduc aminte acum numele medicamentului dar trebuie facut consecutiv 3 luni si 30 de pastile costa 900 de mii.
0
19-02-2008, ora 00:00
banu
Nu este medic/terapeut
banu
mi-am adus aminte cum se numeste medicamenul vaccin . URO-VAXOM sunt pe internet destule informatii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un simplu simplu obicei ar putea ajuta la evitarea infecÈ›iilor urinare
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecÈ›iilor urinare la femei?
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecÈ›iile urinare
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecÈ›ii urinare
  • InfecÈ›ie urinară cronică sau recidivantă - cauze È™i tratament
  •