infectie ca o gaura in gat

11-04-2011
VOLENTIRU ANDREI
Nu este medic/terapeut
VOLENTIRU ANDREI
Buna ziua!Ma numesc Andrei, am 25 de ani si postez pe acest forum in asteptarea disperata a unui raspuns cat mai precis si mai rapid.Nu ma intelegeti gresit insa am ajuns la capautl rabdarii...eu sunt plecat de ceva timp din tara, insa nu de curand am primit o veste cum ca tatal meu este bolnav si anume:ii s-a creat o infectie la nivelul gatului(amigdale posibil esofag insa si limba in capat)cu vreo 2 luni in urma...dar in nestire nu a fost la medic iar acum i s-a inflamat atat de tare ca nu poate inghiti...insa problema mai grava e ca bunica mea mi-a spus ca s-a uitat in gat si are o gaura ca o rana..a mai spus ca asa ceva nu a mai vazut...a mers in final la medic insa acesta l-a trimis cat de repede la Cluj-Napoca la orl-ist(mentionand ca nu ii place ce vede)..Acuma sincer intrebarea mea directa e ce anume ar putea sa fie, pt ca sincer mie in minte imi vine ce e mai rau...sunt chiar disperat..parintii mei sunt divortati si ma simt vinovat ca lui nu i-am acordat timpul necesar, plang ca un copil!Mentionez totodata ca e un fumator inrait!
2 comentarii
0
12-04-2011, ora 10:23
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,
NU mai plange draga,
stiu ca te simti vinovat DAR nu ai de ce.
Posibil sa fie DOAR o infectie...si atunci, iti va parea rau ca,...te-ai necajit, degeaba.
Fii alaturi macar acum de el, mergeti la Cluj pt. a fii linistit si ca sa stai linistit, iata-ti dau un caz concret:

fiica verisoarei mele care avea atunci 24 ani, abia terminase facultatea, avea dureri la san (ambii)...era intr-o zi de vineri cand a mers la medic, i-a propus s-o opereze la sani ca are cancer -chiar luni, urgent-...si eu, auzind de la cineva de un medic la Cluj..i-am propus ca, DACA tot trebuie operata..s-o faca..acolo.

A ascultat, a mers la un consult la Cluj, NU avea cancer si chiar NIMIC...doar ceva dereglari hormonale si NICI tratament NU a primit..s-a intors bucuroasa acasa...

De atunci, au trecut 15 ani, e casatorita demult, are si 2 copii, NU are cancer si nici NU a mai fost nevoie de operatie..VEZI?!?

Este doar un caz...tot asa de bine, la Cluj, atunci, puteau s-o si opereze..DAR nu era cazul..

ref.la problema tatalui tau, te intreb: suntem in post, DE CE pui raul inainte de-a afla rezultatul de la Cluj????
Mergeti acolo..si..

Va doresc multa sanatate si putere sa treceti peste toate cu bine.
Sigur..va fii bine..
O zi buna iti doresc.
0
12-04-2011, ora 10:38
VOLENTIRU ANDREI
Nu este medic/terapeut
VOLENTIRU ANDREI
Multumesc mult pt cuv incurajatoare!Toti am vrea sa nu ne gandim la asa ceva in mom de astea..dar este inevitabil si mai ales dupa simtomele pe care tatal meu le are..oricum asa e, traversam o perioada sacra...si gandul si speranta trebuie sa le indreptam acolo sus..numai El are solutii la toate!Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.