infectie cronica cu e-coli - tratament

19-10-2009
emilia38
Nu este medic/terapeut
emilia38
as vrea sa stiu ce tratamente mai exista pt.aceasta infectie in afara de antibiotice fiindca am epuizat toate clasele sub indrumarea medicului nefrolog, fireste, am facut si autovaccinul de la cantacuzino si degeaba, o am de 1an...
14 comentarii
0
19-10-2009, ora 18:54
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Este foarte simplu de vindecat cu ajutorul homeopatiei. Consulta un medic homeopat.
0
20-10-2009, ora 16:07
emilia38
Nu este medic/terapeut
emilia38
in cat timp trece cu tratament homeopat?o am deja de multa vreme...
0
13-03-2010, ora 23:05
sabina55
Nu este medic/terapeut
sabina55
iti sugerez ceai de urzica moarta sau galbenele, orice tip ptr infectii urinare , cateva bune cestii!! plus ia obligatoriu probiotice, ti ai omorat si flora bacteriana din vezica odata cu cea rea din cauza antibioticelor.plus mai exista un vaccin uro-vaxom este destul de bun, impotriva e-coli.documenteaza te.sanatate
0
10-09-2010, ora 14:43
IoanaaaC
Nu este medic/terapeut
IoanaaaC
Fa antibiograma sa vezi la ce cedeaza microbul. ASta depinde de corpul tau nude ce auzide la altii. Mie de exemplu mia disparut cu Ciprofloxacin , dar e posibil ca la tin sa fie rezistent la acest antibiotic. De asta se face antibiograma.
0
21-11-2010, ora 17:08
felicia tomescu
Nu este medic/terapeut
felicia tomescu
Emilia, intareste-ti sistemul imunitar ca de asta tot faci infectia recidivanta cu E. coli.
Ia de la naturiste tot ce crezi ca-ti merge.
Eu ca si tine nu scapam de E. coli, am facut apoi tratament cu Urovaxon cite 3 luni x 2 ori pe an, ceai de busoioc 3 luni, Aloe vera gel, zilnic 100 ml, Essiac-o tinctura din 4 plante speciala pt E.coli. Si a mers!
0
15-12-2010, ora 16:15
suna
Nu este medic/terapeut
suna
Din aprilie 2010 ma lupt cu e.coli.In fiecare luna am facut urocultur cu antibiograma si iesea sensibil la gentamicina si orfloxacina.Am facut la injectii de m-am saturat si la analiza iar iesea.Orfloxacina nu mai pot sa o suport, m-am inbplnavit de stomac, am senzatie de voma mereu tremuraturi si o stare generala ft proasta.Tare mi-e frica ca mi-am imbolnavit rinichii deoareca ma doare ft tare sub coasta dreapta cu radiere in spate, muschiul piciorului drept, mijlocul.Sant ft speriata caci am auzit ca se poate ajunge la dializa.
0
25-03-2013, ora 20:40
laulau
Nu este medic/terapeut
laulau
felicia draga, tu de cat timp iti recidiva infectia ? Ca depinde si cat ii de veche.
1
16-04-2018, ora 07:28
Psiholog Tudor Razvan Pop
Psihologie, Cluj
Psiholog Tudor Razvan Pop
Incearca ulei esential de cuisoare (Clove) si ulei de Tea Tree (1 pic la 10 kg corp / intern in capsule vegetale), de 3 x pe zi, 2 saptamani. Sa nu fie pe stomacul gol. Pare simplu dar sunt niste antibiotice naturale foarte puternice.
Vezi sa fie uleiuri de calitate (100%) naturale.
Multa sanatate!
0
10-11-2018, ora 00:07
Amebiv
Nu este medic/terapeut
Amebiv
Fiica mea are după câțiva ani iarăși infecție cu ecoli la sumarul de urina. Doctorul i a spus sa aștepte rezultatul de la urocultura și sa nu ia nimic altceva pana atunci, deși începuse sa ia Uractiv care ii făcea bine, pe motiv ca după aceea nu o sa își mai facă efectul antibioticul. E oare ok sa mai aștepte câteva zile deși are dureri și sa nu încerce ceva homeopat?
0
02-12-2018, ora 13:00
Lucille50
Nu este medic/terapeut
Lucille50
Dnule Pop am inteles ca știți o anume doctorita ce tratează e coli cu uleiuri esențiale!
Dacă sunteți drăguț, pot intra și eu în posesia adresei dumneaei?
Mulțumesc!
0
05-12-2018, ora 23:35
Anca Balc
Nu este medic/terapeut
Anca Balc
Va rog foarte frumos sa ma ajutati si pe mine cu o adresa de mail a doamnei cu uleiuri esentiale!
0
20-01-2019, ora 20:52
gagiu2000
Nu este medic/terapeut
gagiu2000
Buna ziua.As dori si eu datele de contact ale doamnei doctor care trateaza E-coli cu uleiuri esentiale.Am adresa de e-mail :-------------*. Multumesc

(*modificat de admin)
0
25-09-2019, ora 11:12
cocrean
Nu este medic/terapeut
cocrean
Buna ziua.As dori si eu datele de contact ale doamnei doctor care trateaza E-coli cu uleiuri esentiale.Multumesc
0
25-10-2019, ora 18:29
Bene Oana
Nu este medic/terapeut
Bene Oana
Si eu am aceeasi problema cu e.coli si klebsiela. Am gasit o combinatie de tinctura de propolis3ml de 3 ori pe zi, 8 picaturi de ulei oregano canadia tot de 3 ori pe zi si 15 picaturi de 3 ori pe zi din extract din seminte de grapefruit. Acest amestec l-am baut o vreme si m-am simtit foarte bine, dar intre timp am dezvoltat o alergie la propolis si am intrerupt.Cine nu are alergii poate incerca, dupa prima doza trec toate usturimile.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Reglementările care restricționează consumul de antibiotice în creșterea animalelor, asociate cu o reducere a infecției cu E. Coli la oameni
  • Peptidele din susan au dovedit că pot combate E. coli și S. aureus
  •