infectie cu coci, doresc tratament

30-06-2008
maria ciora
Nu este medic/terapeut
maria ciora
in ultimele luni am facut mai multe analize, test papaN, secretii cervicale, culturi.Rezultatele au fost : candida si diferiti microbi de fiecare data altul(coli, proteus, stafilococ} TEST PAPA+C1 SI C2 INFLAMATOR, FARA ALTE MODIFICARI. Am tratat si candida si microbii in baza antibiogramelor, dar nu ma simt bine, sunt la fel de iritata vaginal cu usturimi si un disconfort de nedescris.La ultima analiza mi-au iesit COCI.- fara antibiograma-CIT ESTE DE GRAV SI CE TRATAMENT EXISTA.Medicul nu mi-a dat nici un tratament, doar pentru candida care a iesit rezistenta la aproape toate medicamentele, mai putin NISTATINUL, care am inteles ca nu se absoarbe la nivelul mucoasei vaginale, si intermediar sensibil la CLOTRIMAZOL. ROG AJUTATI-MA CU UN SFAT, UN TRATAMENT.Sotul a facut tratament si nu facem sex decit protejat
2 comentarii
0
30-09-2008, ora 00:00
chrisssy
Nu este medic/terapeut
chrisssy
As dosi sa stiu dc mai ai astfel de probleme sunt in acceasi situatie si sunt disperata dupa ce termin tratamentul ma simt bine dupa care infectia reapare la scurt timp, am facut toate testele PN si culturi din col, te rog sa mi raspunzi pt ca dc te simti bine as dori sa stiu si eu tratamentul.Multumesc.
0
01-10-2008, ora 00:00
maria ciora
Nu este medic/terapeut
maria ciora
raspuns pentru chrisssy: am urmat un tratament cu IMUNOGLOBULINA G capsule 2 pe zi, timp de60 zile-pentru imunitate.Le-am gasit doar la Cluj-Napoca, si ovule cu cerviron.Pentru candida am folosit nizoral tablete.Pentru moment sunt mai bine, dar nu stiu pentru cit timp. multa sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.