infectie cu proteus mirabilis

09-09-2010
ellas
Nu este medic/terapeut
ellas
Din aprilie am infectie urinara cu proteus mirabilis peste 100000.Am luat pana acum. :ciprinol, (prima data 6zile apoi 10 zile si iarasi 3 zile) nolicin 5 zile, ospamox 10 zile, augmentin 4 zile(chiar la inceput fara a avea urocultura ).Urocultura a fost sterila toata luna iunie dupa cele 10 zile de ciprinol apoi a aparut din nou.Acum sunt din nou cu tratament de augmentin de un 1g timp de 10 zile ( sunt in a 7-a zi) + uricol + rowatinex (pt 2 pietre mici ).Nu cred ca va trece pentru ca am cateodata usturimi. La urocultura apare rezistenta doar la Tetraciclina, Nitrofurantoin, Imipenem.Daca este cineva care a scapat de acest proteus si cum ?
1 comentarii
0
07-09-2018, ora 16:40
dannuta
Nu este medic/terapeut
dannuta
Buna ziua, Am infectie urinara de 2 ani, analize tot la doua luni odata iese proteus mirabillis, odata iese escheria coli. Am facut o gramada de tratamente cu augmentin, nitrofurantoin, nolicin, si xifia.Nu stiu ce as mai putea sa fac, am alternat vreo 3 doctori.Acum incep sa cred ca numai cu ceva naturist pot scapa.Stie cineva de ceva tratament, a functionat la cineva.Am luat si vaccinul strovac din germania si tot a aparut bacteria.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.