infectie dupa extractia molarului de minte

20-03-2018
alexia.88
Nu este medic/terapeut
alexia.88
Buna dimineata.In data de 15 martie am fost la un chirurg bmf sa imi scoata molarul de minte.am fost dupa cateva zile la control pt ca se umflase ingrozitor si s-a uitat acolo a dat cu o solutie si a zis ca se vindeca bine sa iau in continuare antiinflamator si antibiotic.eu nu am reusit sa curat foarte bine acolo dupa masa pt ca aveam gura inclestata, am clatit cu apa de gura si am periat cat am putut in zona aia si am facut exercitii sa scap de inclestare.dupa ce s-a mai desumflat am putut manca cat de cat normal dar mi-a intrat acolo mancare fara sa imi dau seama si nu a iesit la periat de acolo si mi s-a infectat.ieri mi-a scos firele si mi-a curatat acolo, a pus un pansament si mi-a zis sa mai iau antibiotic inca 3 zile.sincera sa fiu imi este foarte frica.dupa ce am scos pansamentul aveam in continuare infectie cu sange, nu am mancat nimic am clatit cu apa de gura, ceai de musetel si am periat mai bine locul, dar tot simt un gust ciudat in gura.trece oare infectia in 3 zile daca repet procedura asta si mananc doar chestii lichide?
1 comentarii
0
22-03-2018, ora 08:16
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna dimineata,
Este foarte important sa mancati, asa veti ajuta organismul sa vindece infectia.
Luati tratamentul prescris de medic si totul va fi bine.
Aveti grija sa periati foarte bine locul extractiei pentru a nu mai intra mancare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul