Infectie gat de cateva saptamani

12-11-2009
gbitzu
Nu este medic/terapeut
gbitzu
Buna. De cateva saptamani mi'ai aparut in gat niste puncte rosii ca cele din aceasta imagine http://www.flickr.com/photos/ajc1/3423100077/, pe langa acestea am senzatia ca as avea un nod in gat. Am folosit Hexoraletten N comprimate insa fara nici un rezultat. Va rog daca imi puteti spune ce ar fi aceste puncte rosii si daca ar fi un tratament pentru ele. Va multumesc.
5 comentarii
0
12-11-2009, ora 08:55
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebue sa mergi sa te vada la ORL.
pozele le poti trimite pe mail
0
15-11-2009, ora 18:24
alina nicole
Nu este medic/terapeut
alina nicole
buna, as avea o problema la care nu gasesc rezolvare si ma gandesc ca poate ma puteti sfatui ce sa fac.este al 3-lea an de cand am in permanenta un lichid in gat care oricat inghit se formeaza imediat inapoi,.am facut exudatul aslo analize la sange am fost la orl dar nu imi iese nimic ciudat.la o perioada de timp mi se usuca gatul sau lichidul este mai abundent sau miroase, si mi se declansaza si o usturime vaginala concomitent macar spuneti-mi ce analize sa mai fac...are legatura gatul cu vaginul?
0
15-11-2009, ora 23:07
simona simona
Nu este medic/terapeut
simona simona
Buna ziua domnul doctor am si eu o problema si as dori sa imi dati un raspuns sau un sfat pentru ca nu stiu ce sa fac.Am fumat sau nu stiu cum sa zic cred ca mai mult ma prosteam pentru ca nu fumam in fiecare zi fumam la 2 zile cam 4 tigari in ziua respectiva, au mai fost si momente in care fumam in fiecare zi de ce sa nu recunosc dar nu mereu. Problema e ca ma durea gatul cand fumam, si acum nu mai fumez si ma tot doare gatul de ceva timp si am vazut acum in oglinda cat e de rosu gatul meu si am si o tuse sa zic asa, imi e frica.Imi puteti spune va rog ce e pentru ca sunt foarte speriata.Poate fi cancer? Va multumesc
0
16-11-2009, ora 08:06
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Alina!
Organizmul este un mecanizm integru.. si totul are legatura ( directa sau mai putin.. dar are)
cred ca ar putea fi vorba de o candidoza.. generalizata ( oral, vaginal, intestinal)
trebue sa tii un regim alimentar strict.. fara Lactate si dulciuri.. care alimenteaza micoza...
fara acru si acidulat.. care irita mucoasa faringelui si a stomacului!
ACC 200 1 la 8 ore.
gargara dupa fiecare masa cu apa de gura Ossidenta.
un consult la Stomatologie.
la gastrologie
si la ginecologie
0
16-11-2009, ora 08:07
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Simona!
stai linistita..
Nu e cancer.
din descriere.. ai o faringita acuta.
ai racit putin si sa inflamat mucoasa.
regim alimentar.
multe lichide calde de baut
gargara dupa masa
tantum verde tab, de supt.
eurespal 3 pe zi !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.