infectie genitala? | Forumul Medical ROmedic

infectie genitala?

09-12-2006
lydpro
Nu este medic/terapeut
lydpro
Buna ziua. Ma numesc Lidia si as avea o intrebare. De cateva luni am dureri de sani(care mi se acutizeaza cu 2 saptamani inainte de menstruatie), dureri abdominale joase si foarte rar o scurgere vaginala albicioasa, fara miros si inchegata. Avand in vedere ca sunt inca virgina, care este posibilitatea ca aceste simptome sa fie cauza unei infectii genitale? In cazul in care poate exista o astfel de infectie as dori sa stiu daca aceasta poate provoca tulburari gastro-intestinala(inflamatia colonului).
Va multumesc
2 comentarii
0
19-12-2006, ora 00:00
danafab
Nu este medic/terapeut
danafab
Tulburarile pe care le descrii sunt incadrate in "sindromul premenstrual" (PMS). Stai linistita, chiar daca sunt neplacute, sunt oarecum...fiziologice.
0
22-12-2006, ora 00:00
lydpro
Nu este medic/terapeut
lydpro
Buna ziua, revin cu o intrebare legata de acest sindrom premenstrual. As dori sa stiu ce se intampla intr-o faza mai avansata.
Tuburarile pe care le-am descris mai sus imi afecteaza sanatatea intregului organism intrucat am dureri abdominale joase tot timpul, de cele mai multe ori nu pot sa am scaun regulat(desi am tinut regim alimentar si fac si ceva sport), mi s-a marit abdomenul superior si ma simt incomod.
In cazul in care e vorba de un asftel de sindrom, ce pot sa fac pentru a minimiza aceste efecte, deoarece momentan in cauzeaza o adevarata problema in fiecare zi si nu doar in perioada menstruatiei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecÈ›iilor urinare la femei?
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecÈ›iile urinare
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecÈ›ii urinare
  • InfecÈ›ie urinară cronică sau recidivantă - cauze È™i tratament
  •