Infectie in gat

02-11-2017
Tynat
Nu este medic/terapeut
Tynat
Buna, de cand sunt mica am avut probleme cu gatul. Insa de cand am fost gravida am facut puroi in gat de 2x iar apoi dupa nastere am fost bine timp de 4luni si de aici a inceput totul... de o luna si ceva am facut puroi in gat. M-am tratat cu antibiotic timp de 10zile dupa care am fost bine cateva zile si iar au aparut niste pete albe in gat doar pe amigdala dreapta si am avut dureri mari de ureche . Insa tot asa sunt inca si acum dupa 3saptamani cu pete pe amigdala si am observat ca sub limba sunt galbena si in spatele 'omuletului' la fel si cu pete rosii. Cel mai mult imi fac griji ca alaptez si nu as vrea ca si copilul meu sa ia de la mine aceasta boala ce nu stiu nici eu ce e. Traiesc in anglia si ei nu iau toata treaba asta in serios nu stiu ce ar trebuii sa fac...
4 comentarii
1
03-11-2017, ora 04:58
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 sa citesti tot ce sa mai scris pe forum despre aceasta problema
2 sa faci consult la gastrologie
doar din cauza unui reflux gastro-esofagian.. de la anumite alimente acre, acide, citrice..s.a
din cauza acidului gastrica care ajunge noapte in faringe..apar acele simptome de care zici
3 doar antibioticul NU ajuta, el e bun pe 5-7-10 zile cand este infectia si febra
in rest e nevoie de regim corect, tratamente naturiste pentru digestie si locale
4 daca probleme cu digestia sunt din copilarie. o sa fie greu sa vindeci problema
inflamatiile digestive practic nu se vindeca niciodata si o sa fie alimente care NU trebuei sa le mia consumi niciodata
5 citeste pe google despre Alimente care intretin inflamatia
0
03-11-2017, ora 09:59
Tynat
Nu este medic/terapeut
Tynat
Tocmai ca eu le ziceam si la medicii de aici ca cel putin pe mine atibioticele nu ma mai ajuta deloc intruna imi scriu reteta :( Va multumesc frumos pentru raspuns !
0
03-11-2017, ora 11:08
Tynat
Nu este medic/terapeut
Tynat
As mai avea o intrebare, oare de ce nu fac febra niciodata ? Ma simt chiar bine de fiecare data nici durere in gat nu am doar ma uit periodic si vad ca mi umflata amigdala dreapta si e plina de pete albe !
0
03-11-2017, ora 21:12
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
fiindca este doar Cazeum
Daca nu ai studii medicale// nu e bine sa te examinezi.. duce la probleme mentale
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amigdale cu puroi - cauze și tratament
  •