infectie Klebsiella spp

18-05-2017
ursu.allexandra@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
buna ziua ! recent am facut analizele la secretie si mi-a iesit STREPTOCOC BETA HEMOLITIC GRUP B, am tratat infectie si surpriza cand ma duc la control mi-a iesit klebsiella spp, insa eu nu prea am simptome.Doctorul mi-a tratament cu nistatina, biseptol si ovule cervugid. Este posibil sa nu fie prezenta aceasta infectie daca nu am simptome. Multumesc!!
4 comentarii
0
18-05-2017, ora 11:32
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Puteti repeta cultura sa nu fie contaminata inainte sau dupa prelucrare!
0
18-05-2017, ora 20:13
Nu este medic/terapeut
am inceput tratamentul, pot sa il intrerup sa imi fac din nou analizele?
0
18-05-2017, ora 20:14
Nu este medic/terapeut
cat despre nistatina comprimante mi-a zis cineva ca nu ma ajuta la nimic cu tratarea infectiei.
0
19-05-2017, ora 12:41
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

v-a spus un medic ca Nistatina nu ajuta? Nistatina este un adjuvant in tratamentul candidozelor vaginale sau se foloseste ca profilaxie in cazul administrarii antibioticelor pentru a nu creste riscul unei candidoze. Medicul v-a recomandat acest tratament conform rezultatelor de laborator.

Va multumim pentru increderea acordata clinicii Marie Stopes.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK