Infectie la baza canalului

24-08-2016
radu04
Nu este medic/terapeut
radu04
Buna ziua am nevoie de un sfat. Dupa extragerea nervilor din ultimul molar inferior am avut pansament si plomba provizorie atasata, timp de 6 luni, dupa care au inceput durerile. Mi s-a spus ca am infectie la baza canalului, dar mai dificil este ca de 2 saptamani am ganglionii inflamati, amigdalele de asemenea, dureri de masea. Tot fac spalaturi cu spirt, cu clor, pansament cu medicament. Dar nu se observa nici un rezultat.
5 comentarii
0
24-08-2016, ora 20:15
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna seara,
Aveti vreo radiografie sa o trimiteti sa o vad?
Sunt cazuri in care infectiile nu pot fi stopate si indepartate doar prin spalaturi.
Astept radiografia sa va pot spune ceva mai concret.
0
24-08-2016, ora 21:06
radu04
Nu este medic/terapeut
radu04
am lasat-o la medic.. nu se vede pe radiografie nimic. este curat
0
25-08-2016, ora 13:51
radu04
Nu este medic/terapeut
radu04
ceva informatii referitoare la simptomele acestea?
0
30-08-2016, ora 17:27
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
Buna ziua! Va referiti la molarul de minte? Acesta prezinta o "arhitectura" mai dificila a canalelor radiculare. Daca nu.atunci, dintele cu pricina trebuie tratat CORECT pe canale si in plus cred ca si un tratament cu antibiotic nu ar strica(vezi ganglionii). Cand spun tratament CORECT ma refer la o curatare a canalelor si o obturatie definitiva a lor PANA LA VARF.
0
30-08-2016, ora 22:54
radu04
Nu este medic/terapeut
radu04
nu este vb de molarul de minte.ci ultimul molar. Dupa 2 saptamani aceleasi simptome. Dureri dupa spalari si medicament cu pansament provizoriu...Ganglion umflat si amigdala inflamata... Nu pot calca pe ea...canalele sunt curatate..fara nervi..(au fost extrasi...spalaturi periodice cu spirt sau clor..Durerile persista.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul