Infectie la radacina dintelui!?Va rog ajutor!

07-06-2018
CristinaAlexandra92
Nu este medic/terapeut
CristinaAlexandra92
In urma cu doua saptamani, am avut primul consult in vederea montarii unui aparat dentar fix.Mi s-a spus ca e nevoie de 4 extractii dentare (maselele de minte) si o carie, primul molar de jos si s -a stabilit ca e necesar si aparat dentar jos.Imediat dupa mi-a fost plombat dintele la acelasi cabinet de o alta doctorita.Saptamana trecuta, luni am facut radiografia iar marti mi s -a montat aparatul metalic pe arcada de sus.Surpriza a venit saptamana aceasta cand domnul doctor la care trebuiau facute extractiile mi-a spus ca am punga de puroi la radacina si m-a trimis la doctorita la care am facut plomba in vedea vindecarii.Am fost total dezamagita de atitudinea dansei, aceasta insistand revoltata ca de ce doctorul nu mi-a facut extractiile.Cand am intrebat daca infectia se poate extinde raspunsul dansei a fost :" Da si nu!". A sunat-o pe doctorita ortodont care mi-a pus aparatul si a intrebat-o daca ar fi bine sa imi scoata maseau, facandu-i loc si maselei de minte din partea dreapta arcada de jos sa iasa acesta fiind inclus.Raspunsul doctoritei a fost ca nu, ca nu are de ce sa-mi aplice aparatul daca o scoate.Acum sunt nevoita sa umblu si sa cer alte pareri pentru ca dansa nu mi-a dat un raspus concret si sunt foarte speriata.Nu am degand sa-mi montez aparat de dragul esteticii ca apoi sa-mi pierd dantura!O sa pun si radiografia si va rog daca e cineva sa imi de-a un sfat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul