infectie locala anus

25-02-2009
vio22
Nu este medic/terapeut
vio22
sunt foarte speriata.de cateva zile mi-a aparut in zona anusului o inflamatie la exterior dureroasa la atingere.nu stiu despre ce ar putea fi vorba.e ceva grav?tin sa mationez k nu am facut niciodata sex anal.am senzatia de balonare mai tot timpul si dureri in partea stanga a abdomenului
2 comentarii
0
26-02-2009, ora 20:00
drweather
Identitate neconfirmată
drweather
Posibil sa ai o constipatie sronica (durerile din stg se amelioreaza dupa ce ai scaun?) complicata cu hemoroizi (acea inflamatie) sau fistula anala.Mergi repede la un chirurg pentru a pune un dg corect (ar putea fi inclusiv un hemorid trombozat=urgenta
0
07-08-2009, ora 17:02
vio22
Nu este medic/terapeut
vio22
din cate m-am informat pe net e vorba de hemoroizi externi.acum 2 zile am observat k am sangerari si s-a produs o fisura.mi-e foarte teama sa merg la medic.mi-s tema k se poate agrava.cred k e si foarte costisitor tratamentul si asta e o problema.imi vine sa mor.pt k nu demult am aflat la ginecolog k am rana pe colul uterin si stiu cat ma costat si atunci si tot nu s-a vindecat:(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici