Infectie oculara cu stafilococ auriu

04-11-2009
clauadriana
Nu este medic/terapeut
clauadriana
As dori o parere
Fetita mea face chalazioame repetate de vreo 2 ani (trei au trebuit operate) la ambii ochi, iar analiza secretiei oculare a aratat prezenta stafilococului auriu. Nu a luat nici un antibiotic, dna doctor nu i-a prescris, a precizat ca se poate face vaccinul anti-stafilococic daca timp de 4 luni nu are nici o eruptie. Am incredere in ea, dar nu mai stiu ce sa fac...fetita are 7 ani, a inceput scoala, saptamana trecuta a fost operata iar acum i-a aparut altul. Ii dau vitamine si sucuri naturale, anemica nu este, are pofta de mancare, totul mi se pare ok in rest.
Va rog sa ma sfatuiti ce sa fac, sa-i dau ceva antibiotic? Sa-i fac vaccinul?
5 comentarii
0
04-11-2009, ora 14:49
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Atat antibioticum cat si vaccinul nu-i va aduce vindecarea sperata. Cauza este imunitatea scazuta si nu stafilococul. Acesta dispare de la sine dupa ce intariti imunitatea iar aceast lucru se poare face NUMAI cu remedii naturiste sau homeopate. A omora in intregime un microb din corp nu este posibil decat cu
omorarea gazdei lui.
Vaccinul ingeneral este chiar mai periculos decat antibioticele si riscati sa-i subminati si mai rau sanatatea. Cititi articolel publicate aici de mine despre vaccine.

Va recomand sa mergeti la un medic homepat cu experienta, astfel de probleme sunt foarte usor de vindecat si de durata cu ajutorul homeopatiei.
0
04-11-2009, ora 14:59
clauadriana
Nu este medic/terapeut
clauadriana
Va multumesc mult. Imi puteti recomanda pe cineva din Oradea?
0
04-11-2009, ora 15:59
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
aceasta prezenta continua a infectiei are intr-adevar una din cauze si imunitatea scazuta, v-ar ajuta pentru asta un tratament naturist sau homeopat, dar e necesara si eliminarea acestei tulpini patogene de stafilococ care va cauzeaza atatea probleme, eu as recomanda si vaccinul, apoi cresterea imunitatii prin aceste mijloace care vor reechilibra organismul
0
04-11-2009, ora 20:48
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Din pacate nu cunosc personal nici un homeopat in Oradea.
0
04-11-2009, ora 23:17
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Doamna Bociu, puteti sa ne spuneti si noua care sunt igredientele prezente in acest vaccin si daca cunoasteti pe cineva PERSONAL la care stafilococul a disparut dupa acest vaccin ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Peptidele din susan au dovedit că pot combate E. coli și S. aureus
  •