Infectie pe degetele de la maini

21-09-2011
Vasile C
Nu este medic/terapeut
Vasile C
Buna ziua. Ma numesc Vasile si am 26 de ani. Lucrez in strainatate in curatenie. Acum 3 luni mi-a aparut pe maini, pe degete mai exact, niste taieturi care ma mananca de ceva timp. Am incercat mai multe creme ce mi-au fost date de aici din farmacii, dar fara nici un rezultat. Am incercat sa ma spal cu ceai de galbenele sau sa ma dau cu creme de galbenele( am inteles ca sunt bune galbenelele pt infectii), insa tot nu am avut nici un rezultat. Aceste crapaturi sunt numai pe partea dorsala a mainii si de vreo saptamana au inceput sa se extinda. Nu stiu ce sa mai fac !! Va rog daca stie cineva vreun leac pentru asa ceva sa ma ajute. MULTUMESC !!!
2 comentarii
0
21-09-2011, ora 09:15
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
pana-ti raspunde un medic sau cineva din proprie experienta,
ar trebui sa NU mai folosesti acele solutii pt. curatenie (fara manusi)..NEAPARAT MANUSI.
Sanatate.
0
21-09-2011, ora 11:13
Dr. Nicoleta Grigore
Endocrinologie, Bucuresti
Dr. Nicoleta Grigore
Poate fi o alergie sau ceva mai grav. Pentru un diagnostic si un tratament corect, consultati un dermatolog. Pe nevazute nimeni nu va poate da un sfat corect, iar cremele cu care va dati va pot face mai rau, dupa cum ziceti si dvs ca leziunile se extind. La cati bani dati pe creme fara efect, puteti merge la o consultatie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.