Infectie puternica(cu tricomonas) si vaginita

19-11-2010
magala roxana
Nu este medic/terapeut
magala roxana
Mi-am facut niste analize ginecologice si mi-a iesit ca am o puternica infectie cu tricomonas, anexita dreapta si vaginita.Medicul mi-a zis ca tricomonas se ia pe cale sexuala dar la mine totul a inceput dupa ce am nascut inca din perioada cand eram in spital am inceput sa am niste secretii destul de consistente, de culoare galbena si foarte urat mirositoare, dureri in partea inferioara a abdomenului...eu cred totusi ca am luat tricomonas din spital pentru ca am mai cicit si pe internet si am vazut ca microbul tricomonas rezista cateva ore in afara vaginului si am vazut ca pe aici pe la noi nu se prea stie de sterilizare a instrumentelor medicale dupa fiecare consult...(spun asta din proprie experienta pt ca am vazut chiar eu cum medicul care m-a consultat pe mine si pe celalalte paciente fara ca macar sa isi puna o manusa chirurgicala la fiecare in parte...a folosit-o pe aceeasi la toate cele 5 paciente care erau in acel moment internate in spital la acest domn doctor...si ca sa fie completa povestea in cealalta mana tinea un sandwich din care manca cu pofta zic eu...)si din aceasta cauza am ajuns la concluzia ca am luat tricomonas din spitalMultumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.