infectie sau candidoza?

12-08-2009
yoana89
Nu este medic/terapeut
yoana89
in urma tratamentului cu antibiotice mi s a distrus flora intestinala.am facut febra aproape constanta 38 timp de 2 zile si dupa mi au aparut niste bubite rosii ulterior galbui in toata gura si cred k si in gat k simt niste usturimi ingrozitoare.acum astfel de bubite au aparut si in zona genitala 2 bubite identice cu cele din gura.e posibil k infectia sa fie prezenta de a lungul intregului sistem digestiv ?ce poate fi???va multumesc
4 comentarii
0
12-08-2009, ora 19:05
pheobe
Nu este medic/terapeut
pheobe
buna ziua.am si eu o problema;de ceva timp la scurt timp dupa ce ma spal pe dinti pe gingii imi apre o saliva atoasa.carui medic sa ma adresez?sa fie de la stomac, m-am gandit la asta dar de ce dupa ce ma spal pe dinti?va rog ajutati-ma ca e tare deranjant
0
13-08-2009, ora 17:18
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
@ yoana : e posibil sa ai o infectie herpetica - o stomatita herpetica asociata cu herpes genital.Ai fost la medic azi?
0
13-08-2009, ora 17:21
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
@ phoebe : eu zic ca este normal ceea ce vezi tu ; este combinatia intre saliva si pasta de dinti.Dupa ce clatesti ai sa observi ca nu mai ai nimic.Ai putea sa te adresezi unui stomatolog pentru a te lamuri mai bine.
0
13-08-2009, ora 21:17
yoana89
Nu este medic/terapeut
yoana89
bubitele din zona genitala imi dau senzatia de scarpinat si iritatie.inca nu am mers la medic p k nu am terminat tratamentul cu antibiotice.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Candidoza vaginală recurentă - opțiuni de tratament și sfaturi utile
  • Candidoza pe limbă - cum o recunoști și tratezi
  •