Infectie sau sarcina??

08-06-2014
Indira20
Nu este medic/terapeut
Indira20
Buna ziua! As avea si eu nevoie de sfatul Dumneavoastra.
Aveam o menstruatie foarte regulata..Ultima asa zisa menstruatie a fost pr 10 aprilie pe 21 aprilie am avut un contact sexual neprotejat..Pe 7 ar fi trebuit sa imi vina dar nici un semn decat pe 10 ceva menstruatie dar nu ca de obicei si in aceasta zi am inceput sa iau din nou anticonceptionalele dupa o pauza de 6 luni, tin sa precize am facut pe 7 Mai un test de sarcina inca unul pe 15 si ultimul pe 21 Mai toate au iesit negativ.In tot acest timp am facut niste controale de rutina la cel de sange mi-au gasit putine leucoree in urina iar la ginecolog o ciuperca, am facut tratament.Luna aceasta dupa terminarea blisterului de anticonceptionale 30 Mai, pe 1 mi-a aparut din nou asa zisa menstruatie lafel..nu ca deobicei, dar in schimb acum am observat o scurgere galbuie gelatinoasa..ce poate fi?? Sarcina nu cred ca este...Sa merg la un control cat de repede posibil? Multumesc anticipat
2 comentarii
0
23-06-2014, ora 14:12
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Exista posibilitatea de a fi insarcinata, de aceea este necesar sa mai faceti inca un test de sarcina si sa va indreptati catre o consultatie la un medic ginecolog.

O zi placuta!
0
02-07-2014, ora 17:18
Indira20
Nu este medic/terapeut
Indira20
Am mai facut un test de sarcina ieri, 01-07 si tot negativ..La consult nu pot ajunge decat la sfarsitul lui august, luna aceasta iar nu mi-a venit, desii am simptome premenstruale..Nu mai inteleg nimis, ce poate fi?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Scurgere vaginală - ce e normal și ce nu
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •