Infecție urinara

30-04-2018
AlexandraDamaris
Nu este medic/terapeut
AlexandraDamaris
Bună, mă numesc Alexandra, si as dorii sa stiu cat mai multe despre cum pot sa scap de candida.la ce alimente ar trebui sa renunt sau ce ar trebuii sa consum..mi-a apărut iar si nu mai suport mi s-a zis ca e bun bicarbonatul sau ceaiul de mușețel dar nu prea vad nici o diferență..
4 comentarii
0
02-05-2018, ora 11:41
Revi2018
Nu este medic/terapeut
Revi2018
Buna Alexandra. Si eu am avut problema asta mult timp. Am folosit diverse, dar nimic nu m-a ajutat asa cum ma ajuta probioticele. Fac cateva cure pe an si sunt super ok acum. La noi in tara nu prea se gasesc multe variante. --------*

(*modificat de admin)
0
02-05-2018, ora 13:08
AlexandraDamaris
Nu este medic/terapeut
AlexandraDamaris
Dar v-a recomand medicul acele probiotice? Sau e ok sa le luați așa?
0
02-05-2018, ora 14:57
Revi2018
Nu este medic/terapeut
Revi2018
Mi-a recomandat si medicul probiotice dar am citit si eu foarte mult pe internet. Nu toate probioticele sunt bune pentru candida. Sunt anumite tulpini specifice care ajuta in lupta impotriva candida. Si din cate stiu eu, nu au reactii adverse. Practic, probioticele sunt bacterii bune pentru organism.
0
02-05-2018, ora 15:14
AlexandraDamaris
Nu este medic/terapeut
AlexandraDamaris
Ok. Mulțumesc ca v-ati făcut timp sa-mi răspundeți ar trebui sa merg întâi la un medic pentru aceasta infecție, căci nu am fost doar mi s-a dat niște ovule și pastile mai de mult..dar nu m-au ajutat.si în schimb îmi dispărea de la sine candida...mai apărea dar nu era așa supărătoare..iar acum dintr-o mică prostie din partea iubitului m-am reinfectat iar
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.