infectie urinara?

22-08-2009
andra02
Nu este medic/terapeut
andra02
am facut de curant niste analize si nu stiu daca este posibil sa am infectie urinara. Resultatele la analize au fost la sumarul de urina Densitatea 1030, Albumina negativ, Glucoza normal, Urobilinogen normal, Cetone negativ, Bilirubina negativ, Leucocite 25/ul, Hematii negativ, Nitriti negativ.
La sedimentul urinar au aparut epitelii rare, leucocite frecvente, flora microbiana prezenta...
VSH 28 mm (o ora).
e posibil sa am o infectie urinara. astept un raspuns si va multumesc anticipat.
2 comentarii
0
28-08-2009, ora 13:08
andra02
Nu este medic/terapeut
andra02
am facut de curant niste analize si nu stiu daca este posibil sa am infectie urinara. Resultatele la analize au fost la sumarul de urina Densitatea 1030, Albumina negativ, Glucoza normal, Urobilinogen normal, Cetone negativ, Bilirubina negativ, Leucocite 25/ul, Hematii negativ, Nitriti negativ.
La sedimentul urinar au aparut epitelii rare, leucocite frecvente, flora microbiana prezenta...
VSH 28 mm (o ora).
e posibil sa am o infectie urinara. astept un raspuns si va multumesc anticipat.


Astept inca un raspuns daca se poate...va multumesc
0
02-09-2009, ora 14:19
michidoo
Nu este medic/terapeut
michidoo
pentru a afla daca aveti o infectie urinara e necesar sa faceti o urocultura (vad ca ati facut doar sumarul de urina).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.