infectie urinara? | Forumul Medical ROmedic

infectie urinara?

09-11-2009
ema-pop
Nu este medic/terapeut
ema-pop
Buna ziua,
Baietelul meu are 2 ani si 5 luni si inca nu reusim sa scapam de pampers.De vreo 10 zile trage de pampers in partea din fata sau se culca pe burtica si se tot freaca.O vreme a fost rosu la fundic, dar s-a vindecat, i-am facut si examen coproparazitologic care a iesit negativ, asta pentru ca tot timpul spunea "doale culu", dar acuma cred ca e vorba de aparatul urinar.Cand il spal si incerc sa-i trag pielicica plange si nu ma lasa sa-l ating.Sa fie fimoza, infectie urinara?Sa-i fac analize?
Febra nu face, are pofta de mancare.
Va multumesc!
3 comentarii
0
09-11-2009, ora 12:29
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, BucureÅŸti
Dr. Boia Iulia Cristiana
duceţi vă la chirurg pediatru la consult sigur îşi dă seama imediat dacă e fimoză, ei se confruntă cu sute de astfel de cazuri
0
09-11-2009, ora 12:37
ema-pop
Nu este medic/terapeut
ema-pop
Am sa ma duc.Multumesc pentru raspuns.
0
06-01-2010, ora 18:09
dr.andreeaj2010
Identitate neconfirmată
dr.andreeaj2010
Fimoza reprezinta imposibilitatea decalotarii penisului la baietei. Daca dumneavoastra incercati sa il decalotati si nu iasa caputul penisului afara cu usurinta este posibil sa aiba o fimoza.Chiar si asa, fimoza nu doare, nu ustura, nu cauzeaza prurit ci poate favoriza infectiile locale numite balanite. Penisul copilului ese rosu si/sau umflat iar cand face pisu acuza dureri. Este bine intr-adevar sa fie vazut de un chirurg mai ales ca varsta de 2 ani este oarecum ideala pentru decalotare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecÈ›iilor urinare la femei?
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecÈ›iile urinare
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecÈ›ii urinare
  • InfecÈ›ie urinară cronică sau recidivantă - cauze È™i tratament
  •