infectie urinara?

12-05-2011
florin popa
Nu este medic/terapeut
florin popa
Buna seara. De aprox un an de zile am inceput sa am arsuri dupa mictiune uneori imediat dupa, alteori la un interval de 5-10 min., in ultimul timp timp chiar si dupa ejaculare, dar mai rar, de cateva ori. Acestea sunt singurele simptome, nu am nici scurgeri, nici iritatii, am observat totusi o mica inflamatie in jurul orificiului uretral. Impreuna cu partenera am facut examene de cultura uretrala respectiv vaginala pt depistarea bolilor cu transmitere sexuala obisnuite( trichomonas, gonoreea), care sau dovedit negative, de asemenea granulocite neutrofile absente. Dupa o perioada de 2-3 luni de zile prietena mea a inceput sa aiba scurgeri vaginale de culoare alba(mai avusese si inainte de 2 ori facand tratament cu ovule, nu mai retin daca si alte medicamente), dar de aceasta data, erau insotite de un miros neplacut al vaginului si mancarimi. O alta vizita la ginecolog si o alta ecografie care a aratat un vagin perfect sanatos. Medicamentatie - flagyl pt amandoi timp de 5 zile si o crema vaginala pt ea.Scurgerile au trecut dar durerile mele au ramas. Mentionez ca amandoi urinam in mod normal, culoarea este normala in functie de cantitatea de lichide. Mai adaug ca arsurile, care ma supara de 2-3 ori in decurs de o saptamana, dispar si reapar dupa aprox o luna. Va rog sa ma lamuriti pt ca nu mai inteleg nimic Va multumesc !
1 comentarii
0
12-05-2011, ora 23:21
DrVasileVanea
Identitate neconfirmată
DrVasileVanea
Intrucat datele expuse de dvs nu sunt complete, cel mai bun sfat este sa va prezentati la un consult urologic. Ar putea intra in discutie o uretrita nespecifica, o prostatita cronica etc, toate acestea necesitand investigatii suplimentare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.