Infectie urinara | Forumul Medical ROmedic

Infectie urinara

30-05-2016
Andradaaaa
Nu este medic/terapeut
Andradaaaa
Buna ziua! Ma confrunt cu o problema de ceva timp (6 luni-un an). Aveam dureri sub burta si usturime la urinat. Am fost la medicul de familie si mi a spus ca am cistita. Mi a administrat un tratament cu UraActiv, ceai de codite de cirese. Am luat UraActiv timp de 10 zile, si 5 zile o alta pastila tot administrata de medic. Ceaiul nu am reusit sa l beau, doar intr o zi, 1 litru. Probleme au disparut timp de 2 saptamani, si au aparut din nou, dar doar usturime la urinat. Am reluat tratamentul, dar am luat doar UraActiv timp de 5 zile si am baut mai multe lichide (apa). Din nou, probleme au disparut si au aparut peste o saptamana. Tim sa mentionez ca usturimea apare rar, doar o data pe zi. Si in alte zile deloc. Usturimea apare deobicei cand nu pot ajunge la toaleta si tin mai mult in mine. Acum am inceput sa beau un litru de ceai pe zi, asa cum mi s a recomandat sa vad daca voi mai avea probleme. Ce as mai putea face? Imi puteti spune va rog? Multumesc anticipat.
3 comentarii
0
30-05-2016, ora 17:20
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Efectuati o urocultura si un sumar de urina si cu rezultatele mergeti la medicul de familie.

O zi placuta!
0
30-05-2016, ora 21:43
Andradaaaa
Nu este medic/terapeut
Andradaaaa
Va multumesc foarte mult! O seara placuta!
0
02-06-2016, ora 17:53
DragomirFla
Nu este medic/terapeut
DragomirFla
Buna...am fost astazi la ginecolog si mi a spus ca sunt insarcinata in 4 sapt..am luat 2 zile nolicin sapt trecuta si 2 zile amoksiklav, pt ca am o infectie urinara(dar eu nu stiam ca sunt gravida), iar doctorul mi a zis ca sunt sanse 1% sa se nasca bebele cu malformatii si sa fac avort! Eu imi doresc din suflet sa il tin..exista posibiliatea sa fie adevarat? Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecÈ›iilor urinare la femei?
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecÈ›iile urinare
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecÈ›ii urinare
  • InfecÈ›ie urinară cronică sau recidivantă - cauze È™i tratament
  •