Infectie urinara si colica renala

16-04-2018
alina popescu81
Nu este medic/terapeut
alina popescu81
Buna ziua, de 3 luni lucram la un bebe si nu am ramas pana acum. Ultima menstruatie a fost pe 19 martie si trebuia sa vina pe 15 aprilie, pe 11aprilie am facut febra, dureri de spate, durere de cap, am fost la spital unde mi-a zis ca am colica renala si infectie urinara, mi s-a facut si test de sarcina (negativ) pe 12 aprilie am avut cam toata ziua o usoara scurgere maronie. Tot pe 12 am inceput tratament cu augmentin de 1000, piafen, ibuprofen, uractiv litho, no spa. Suntem in 16 aprilie si nici urma de ciclu, si ma intereseaza daca as fi insarcinata daca il afecteaza pe bebe. E posibil sa fiu? Nu am nici un simptom. Multumesc.
3 comentarii
0
16-04-2018, ora 12:47
alina popescu81
Nu este medic/terapeut
alina popescu81
Va rog mult, am nevoie de un raspuns!!!!
0
16-04-2018, ora 17:16
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Faceti test de sarcina la data inscrisa pe prospect, din prima urina de dimineata. Nu e bine sa ramaneti insarcinata cand luati medicamente. Protejati-va cu prezervativ o perioada.
0
17-04-2018, ora 07:23
alina popescu81
Nu este medic/terapeut
alina popescu81
Am facut test, a iesit negativ, insa ciclu tot nu mi-a venit. Astazi am programare la ginecolog si maine la spitalul de nefrologie Carol Davila. Va multumesc oricum pentru sfat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul