infectie vaginala?

09-10-2014
mrtopologescu
Nu este medic/terapeut
mrtopologescu
Buna ziua,

Ma numesc Maria, am 35 ani si am o problema pentru care as avea nevoie de un sfat avizat... In urma cu o saptamana am fost la o petrecere cu niste prieteni si am stat seara pe terasa in haine subtiri... si am facut cistita. Am inceput acum 3 zile tratamentul cu antibiotic si, de parca nu erau de ajuns usturimile alea insuportabile, m-am ales si cu o iritatie (cu mancarimea de rigoare) si am si niste scurgeri tare neplacute. Mai am de luat antibiotic si nu vreau sa intrerup tratamentul, dar pe de alta parte simt ca innebunesc de la problemele intime. Ce imi recomandati sa fac?
2 comentarii
0
22-10-2014, ora 10:33
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Este posibil sa fie nevoie de un examen de secretie dupa terminarea tratamentului cu antibiotic pentru a vedea exact ce este modificat in secretia dvs.

O zi placuta!
0
24-10-2014, ora 12:34
mrtopologescu
Nu este medic/terapeut
mrtopologescu
Va multumesc pentru sfat!
Am mers la doctorita de familie si am aflat cu surprindere ca antibioticul distruge flora vaginala, de aceea nu trebuie luat singur! Doctorita mea mi-a recomandat un remediu 100% NATURAL si, chiar daca am fost la inceput reticenta, am verificat pe pielea mea ca isi face treaba de minune! ------*

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența dintre infecția urinară și infecția genitală
  •