Infectii urinare | Forumul Medical ROmedic

Infectii urinare

10-11-2009
Nectaria
Nu este medic/terapeut
Nectaria
Bunaziua! E posibil sa ai avorturi menstruale repetate de la infectie urinara cu E. Coli? La ultimele analize mi-a iesit VSH 35, colesterol 220. La Elicobacter mi-a iesit Negativ pentru ca luam antibiotice. Am si un colecist malformat, moderat marit, cu peretii ingrosati si la rinichi putin nisip cu microcalculi. Am primit di nou o schema de antibiotice. Am luat f.multe in ultimii 4 ani si nu stiu daca o sa reusesc vreodata sa scap definitiv. Beau multe lichide si tot nu reusesc s-o combat. Se poate sa iau infectia de la sotul meu sau numai eu sun problema? Va multumesc!
4 comentarii
0
16-11-2009, ora 15:23
Florin199
Nu este medic/terapeut
Florin199
Buna ziua!

As avea si eu o intrebare pentru dumneavoastra care ma macina de ceva timp.Urinez foarte galben...mai inchis asa...dar nu ma ustura nimic nu ma doare nimic...nu cred ca am nici o problema, dar nu imi place cand vad aceasta culoare...m-ati putea ajuta ?

Va multumesc
1
17-11-2009, ora 14:31
oanca
Nu este medic/terapeut
oanca
am si eu o problema mi sa umflat pielea de pe penis cand ma urinez ma ustura ji cand ma spal tot la fel ar putea sa fie de la o pereche de chiloti pe care am spalato si nu am clatito bine nu imi curge nimic galben mati putea ajuta???



va multumesc
0
17-11-2009, ora 18:57
Nectaria
Nu este medic/terapeut
Nectaria
Scuze dar pentru florin si oanca cred ca ar trebui sa posteze cu un titlu separat nu la raspunsuri pentru nectaria!
0
12-07-2023, ora 17:01
BucalauAndreiSebastian
Nu este medic/terapeut
BucalauAndreiSebastian
Bună seara! Îmi cer scuze că vă deranjez cu o problemă medicală, dar am nevoie de ajutorul dumneavoastră. În urmă cu aproximativ un an am avut un contact sexual cu o persoană necunoscută și de ceva timp am observat că urinez o substanță albă ca varul. În plus, am început să simt dureri în zona testiculelor, a spatelui și a rinichilor. Aș aprecia foarte mult dacă mi-ați putea oferi câteva sfaturi cu privire la ce ar trebui să fac în această situație, deoarece nu știu unde să mă adresez pentru ajutor. Vă mulțumesc din suflet!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecÈ›iilor urinare la femei?
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecÈ›iile urinare
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecÈ›ii urinare
  • InfecÈ›ie urinară cronică sau recidivantă - cauze È™i tratament
  •