Infertilitate???

30-07-2007
Laurel09
Nu este medic/terapeut
Laurel09
Am luat anticonceptionale (Novynette) timp de 5 ani fara nici un fel de intrerupere. De 8 luni eu si sotul meu ne chinuim sa facem un bebe, dar nimic...A mai patit cineva ca noi?
9 comentarii
0
31-07-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Da, foarte multă lume. Totuşi, diagnosticul de infertilitate nu se poate pune mai devreme de 1 an.
0
12-02-2008, ora 00:00
andra87
Nu este medic/terapeut
andra87
si eu am luat anticonceptionale timp de 3 ani, cu pauze foarte rare.de 1 an le-am intrerupt, si am facut sex neprotejat, dar din pacate nu am reusit sa raman insarcinat.
va rogsa imi dati un raspuns.
0
01-04-2008, ora 00:00
vsl_andreea
Nu este medic/terapeut
vsl_andreea
BUNA AM 25 DE ANI SI ACUM CATEVA LUNI ERAM FOARTE INGRIJORATA CA NU RAMANEAM INSRACINATA.AM PROMIS CA DACA VOI REUSI LE VOI SCRIE FETELOR DE PE FORUM.
AM LUAT ANTICONCEPTIONALE 2 ANI SI TIMP DE 11 LUNI NU AM RAMAS INSARCINATA:(
AM FOST TERMINATA PANA AM GASIT-O PE D-NA DOCTOR DRAGAN ROMINA DE LA CLINICA ROMAR(DRISTOR).
DUPA UN TRATAMENET AM RAMS IMEDIAT SIA CUM SUNT IN 19 SAPTAMANI:)
AVETI RABDARE SI MERGETI LA DOCTOR NEAPARAT!
0
03-04-2008, ora 00:00
andra87
Nu este medic/terapeut
andra87
andreea, spune-mi si mie te rog ce tratament ai luat pt a ramane insarcinata. eu am fost la mai multi medici, si am luat tratament, dar fara nici un rezultat pana acum. in fiecare luna am zile cand ma simt rau(stari de voma, dureri de cap, etc) si fug repede la farmacie dupa test de sarcina. si bineinteles iese negativ. te rog eu mult sa imi raspunzi la mesaj.
0
04-04-2008, ora 00:00
vsl_andreea
Nu este medic/terapeut
vsl_andreea
AM LUAT DUPHASTON DAR SPER SA TE DUCI LA DOCTOR
TE SFATUIESC SA TE DUCI LA ROMAR LA D-NA DOCTOR DRAGAN ROMINA.EA STIE CE NI SE POTRIVESTE CEL MAI BINE.NU E BINE SA IEI DE CAPUL TAU PASTILE.
SUNT SIGURA CA O SA RAMAI SI TU :) DAR TRE SA TE DUCI LA DOCTOR
0
29-05-2009, ora 13:55
anci27
Nu este medic/terapeut
anci27
Buna, am 28 ani casatorita de 2 ani jumate, si de atunci incercam si noi sa facem un bebe, dar inca fara rezultat, dupa ce mi-am ineput viata sexuala am probleme cu dereglari de ciclu, am fost pana acum la 3 medici, am facut si histero, trompele sunt OK, dar testul postoital a iesit negativ, medicul nu mi-a dat sanse ca raman insarcinata normal decat in vitro (de care sotul meu nu este foarte incantat), aaa si inca ceva testul lui de spermograma nu a iesit bine, dg : astonozoospermie ( spermatozoiti cu mobilitate redusa ) la care dorcorul mi-a spus " SA SCHIMB COCOSUL". Voi ce parere aveti o sa raman vreodata gravida ? M-am saturat si eu cate teste de sarcina negative am vazut pana acum
0
29-05-2009, ora 15:12
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Este foarte recomandabil ca sotul sa urmeze un tratament naturist, preferabil prin acupunctura.
0
02-01-2011, ora 01:15
myregeo
Nu este medic/terapeut
myregeo
am si eu o rugaminte, daca puteti sa ma ajutati.de 2ani incerc sa fac un copil si nu reusesc, nu stiu care ar fi problema.sotul meu a facut o spermograma si i-a iesit oligoastenoteratoazoospermie moderata, si un varicocel mic care a zis medicul ca nu este o problema foarte grava, in cazul meu mi s-a spus doar ca am ovarul stang inflamat(de la o raceala)intrebarea mea este:ce analize sunt necesare pentru ambii parteneri pt a vedea cauza pt care nu raman insarcinata?multumesc!
0
04-08-2016, ora 01:38
Anamaria1234566
Nu este medic/terapeut
Anamaria1234566
Buna seara ! Am o nelămurire în legătură cu logodnicul meu. Are 29 ani. Acum 4 ani a fost la o doamnă doctor si i s-a facut un control la oase pe tot corpul. Probabil o radiografie a tuturor oaselor din corp, nu am inteles exact. In urma acestui control i s-a descoperit ca are reumatism. Asta deja bănuia deoarece avea dureri dese de spate. Totusi i-a mai spus si ca atunci când v-a vrea sa facă un copil sa facă analize inainte ca e posibil sa nu poată face copii. Întrebarea mea este : cum poate un medic care iti face un control la oase sa tragă aceasta concluzie ? El abia acum mi a spus, deoarece acum vrem sa avem un bebe...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mituri legate de infertilitate
  • Cauze de infertilitate la femei
  • Clasificare: lista completa de cauze de infertilitate feminina
  • Cauze hormonale de infertilitate la femei
  • Cauze pelviene ale infertilitatii la femei
  • Cauze cervicale ale infertilitatii la femei
  • Cauze ovariene de infertilitate
  • Cauze uterine de infertilitate: endometrioza si fibromul
  • Semne de infertilitate la femei - indicatori de infertilitate feminina
  •