Inflamare+durere dupa prima decalotare

25-07-2014
Andrei552011
Nu este medic/terapeut
Andrei552011
Buna ziua! Am 17 ani si mi-am inceput viata sexuala acum ceva timp. Din pacate, dupa contactul sexual, capul penisului meu nu a fost descoperit deloc, fiind acoperit de piele. Pentru ca nu puteam sa imi pun prezervativ din aceasta cauza(ma durea foarte tare daca incercam), zilele trecute am hotarat sa imi decalotez singur penisul. Am facut-o, dar m-a durut. Acum, pielea care era peste cap s-a adunat la baza capului(arata foarte urat) iar capul ma doare foarte tare(am probleme si cand merg). Am facut ceva gresit sau e normal? Ar trebui sa iau vreun tratament?
Mentinez ca la medic nu as vrea sa merg..
Multumesc anticipat!
4 comentarii
0
26-07-2014, ora 00:27
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
o decalotare completa este o trauma a penisului si de aici si durerea, stai linistit ca va trece dar trebuie ca din cand in cand sa repeti operatia pt a nu se strange la fel cum a fost anterior, ata asa cum i se zice popular este un zgarci care se intinde sau se strange, si dupa decalotare in apa calduta ca este mai usor trebuie spalata bine zona pt ca acolo se strang scame, urina piele moarta etc... si se poate imflama.
0
26-07-2014, ora 01:24
Andrei552011
Nu este medic/terapeut
Andrei552011
Am fost la farmacie si mi-a dat un fel de spray pentru iritatie/inflamare. Eu sper ca in cateva zile sa imi treaca pentru ca plec la mare si... Iar pentru a vedea un medic este deja Sambata, nu mai am cum pana ma intorc..
0
26-07-2014, ora 01:33
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
si la mare sunt medici daca ai probleme
0
27-07-2014, ora 01:08
Andrei552011
Nu este medic/terapeut
Andrei552011
Multumesc mult, MARTON. Acum folosesc albastru de metil, eu zic ca va trece..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.