Inflamatie a pielii preputului desi sunt circumcis

17-03-2016
individix
Nu este medic/terapeut
individix
Buna ziua,

De ceva timp mi-a aparut o inflamatie in partea stanga - jos a penisului, e inflamata de fapt pielea preputului imediat dupa capul penisului, deoarece sunt circumcis.
Am incercat cu crema oftalmologica insa umflatura se mentine si nu trece sub nicio forma.

Imi este rusine sa merg la doctor.

Pielea este inflamata, prezinta cateva crapaturi, pielea este un pic mai rosie, nu am dureri sau usturimi.

Va rog, puteti sa ma ajutati cu un diagnostic si cu un eventual tratament?

Va multumesc anticipat.

Cu stima,
12 comentarii
0
17-03-2016, ora 17:45
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ati avut relatii sexuale in ultimul timp de unde sa fi putut contacta vreo boala cu transmitere sexuala ?
0
17-03-2016, ora 18:35
individix
Nu este medic/terapeut
individix
Buna ziua,

Nu, absolut niciuna de cateva luni bune.

Doar masturbare.

Cu stima,
0
17-03-2016, ora 18:37
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
In primul rand igiena zilnica locala.

Daca nu trece doar asa, posibil sa fie candida. Cereti ceva de la farmacie pentru candida.
0
17-03-2016, ora 18:38
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cel mai bine ar fi sa va vada un Dermatolog. Dureaza 3 secunde.
0
17-03-2016, ora 21:06
individix
Nu este medic/terapeut
individix
Buna ziua,

Ce inseamna candida?

Va multumesc foarte mult pentru ajutorul Dvs.

Cu stima,
0
17-03-2016, ora 21:14
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
E o ciuperca ce exista in organism in cantitati mici. Cand sistemul imunitar e scazut, se poate dezvolta si da diverse simptome inclusiv genital.
0
21-03-2016, ora 08:31
individix
Nu este medic/terapeut
individix
Buna ziua,

Am uitat sa va precizez ca de fapt am facut sex oral, de fapt sotia mea mi-a facut sex oral chiar inainte sa imi apara aceasta inflamatie. Deci am facut sex oral si apoi mi-a aparut inflamatia respectiva. Este ca o basica cu apa atunci cand te arzi.

Inca nu stiu ce medicamente sa iau, puteti sa ma ajutati va rog?

Vreau sa va mai spun ceva, anume ca aseara am facut sex oral si normal cu sotia mea iar dimineata am observat o scurgere de culoare alba lipicioasa ce nu mi s-a mai intamplat niciodata.
Inflamatia inca nu mi-a disparut.

Ce trebuie sa fac? Ce mi s-a intamplat?
De ce am avut scurgerea aceea alba de dimineata dupa ce am facut sex aseara cu sotia mea?

Astept va rog raspunsul Dvs.

Va multumesc.

Cu stima,
I
0
21-03-2016, ora 09:53
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pentru ca prin sexul oral se transmit infectii. Acum aveti sanse sa o fi luat-o si sotia dv. vaginal. Mergeti dv la Dermatolog, ea la Ginecolog pt test secretie, consult clinic, diagnosticare si tratament. Poate fi candida, herpes genital, poate fi orice. Nu se poate pune un diagnostic fara examen clinic local. Numai in urma stabilirii unui diagnostic clar se poate da un tratament. Sunt peste 30 de boli cu transmitere sexuala.
0
21-03-2016, ora 10:09
individix
Nu este medic/terapeut
individix
Buna ziua,

Va multumesc foarte mult pentru tot ajutorul.

Dvs. aveti cabinet unde as putea sa vin? Cel putin Dvs. sunteti in tema.

Mi-e foarte rusine sa merg la doctor necunoscut. Mi-e foarte rusine. :(

Va multumesc.

Cu stima,
I
0
21-03-2016, ora 10:40
individix
Nu este medic/terapeut
individix
Dna. Doctor,

Totusi cum este cu putinta ca sotia mea sa imi fi transmis o infectie pe cale bucala dat fiind faptul ca ea este foarte curata si nu a avut si nu are relatii extraconjugale? Cum e posibil asa ceva? Acum nu ma crede si deja s-au incins spiritele. Eu sunt cu inima impacata. nu am avut nicio relatie extraconjugala. In ea am incredere insa tot ea este cu spiritul incins acum.
Nu mai stiu ce sa zic, ce sa cred, ce sa fac.

Va rog mult, ajutati-ma.

Va multumesc mult.

Cu stima,
I
0
21-03-2016, ora 17:36
individix
Nu este medic/terapeut
individix
Dna. Doctor,

Acum am observat ca mi-a aparut o inflamatie (umflatura) asemanatoare si pe partea stanga a capului penisului, in aceeasi parte unde am umflatura initiala.

Deja sunt foarte panicat.

Ce mi se intampla?

Deja imi este frica.

Va rog mult, ajutati-ma!

Va multumesc.

Cu stima,
0
21-03-2016, ora 18:15
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu sunt doctor.
Candida si herpesul exista si in gura. Sotia ta NU a fost infidela. Mergi la un medic Dermatolog sa te vada si sa primesti tratament. Nu sta asa.
Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu mai mult.

Pe perioada simptomelor si tratamentului, fara relatii sexuale. Trebuie sa mearga si ea la ginecolog sa faca test secretie. Ca daca ea a luat candida si tu faci tratament, ti-o da iar. Spune-i ca secretia ei trebuie sa fie alba transparenta ca sa nu aiba vreo infectie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.