Inflamatie-cos mare zona genitala

13-05-2009
tinodominator
Nu este medic/terapeut
tinodominator
Acum cateva zile mi-a aparut o imflamtie ca un cos, mare, diametrul cam 1 cm, exact paralel cu scrotul pe picorul drept mai jos de incheitura. Nu ma doare, nu ma mananca, dar daca incerc sa o storc precum un cos incepe sa ma doara.
La inceput am crezut ca eu un furunc dar din ce observ eu s-a retras nu mai e asa umflat si rosu dar inca e glodul acela acolo, dar acum mi-a aparut si pe scrot aproape de locul unde se uneste cu penisul, exact la fel inflamat ca un glod, rosu, nu ma doare, decat daca incep sa-l storc. Este inestetic si deranjant la atingere. Tin sa precizez ca ma epilez cu lama la 3-4 zile, dar sincer din ce imi aduc aminte e prima data cand patesc asta, si primul cos care este pe piciorul drept, nu imi explic de ce ar fi pentru ca nu ma epilez in zona aceea. Este vreo problema ? Trebuie sa consult vreun medic ? Si ce creme ar trebui sa folosesc pana ajung la medic ?
5 comentarii
0
20-05-2009, ora 18:34
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Probabil ca aveti un chist sebaceu in acea zona, insa problema nu se rezolva cu unguente, ci trebuie sa se intervina chirurgical.
0
21-05-2009, ora 03:23
tinodominator
Nu este medic/terapeut
tinodominator
Mi-au disparut acum, nu mai e nici umflat nici rosu si nici nu a curs ceva. E totul in ordine sau trebuie sa fac un control ?
0
24-05-2009, ora 22:03
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Daca apare o recidiva, mergeti la un control.
0
21-03-2010, ora 15:13
sanda_scr
Nu este medic/terapeut
sanda_scr
domnule doctor cum pot sa va scriu un mesaj privat?
0
24-03-2010, ora 18:02
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pe office@iasiprest.ro
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.