Inflamatie gingie

09-12-2012
Victorita 25
Nu este medic/terapeut
Victorita 25
Am nevoie de un sfat: in urma cu 4 zile mi-au fost extrase maselele de minte de pe partea dreapta (sus/jos), recent simt durere la dintii din fata, imi este inflamata gingia.durerea de la operatie nici nu o mai simt in comparatie cu cea a gingiei. Este normal!!! sau trebuie sa consult un stomatolog.
Mi-a fost recomandat sa iau algocalmin, augmentin si ketonal..pe cel din urma nu l-am luat din cauza durerilor de stomac. Ce imi recomandati pt inflamatie??? (sa pot lua din farmacie fara reteta)
2 comentarii
0
09-12-2012, ora 12:07
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
tratamentul este bun.
propunere:
cumpara din farmacie (se elibereaza FARA reteta)
CORSODYL
si agiti putin (e o solutie),
apoi iti pui in capacel...iti clatesti gura =DOAR =
si apoi arunci...
sa NU cumva sa inghiti.
faci asta de cat mai multe ori/zi..
pana dimineata te vei simti mai bine
sanatate
0
10-12-2012, ora 19:32
Dr. Nitu Andreea-Diana
Chirurgie dento-alveolara, Bucuresti
Dr. Nitu Andreea-Diana
cel mai probabil, durerea si inflamatia pe care o simtiti la dintii si gingiile din fata nu are legatura cu operatia molarilor de minte. mergeti la dentist pentru un diagnostic complet si tratament adecvat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul