inflamatii repetate

06-03-2007
i_gabriel
Nu este medic/terapeut
i_gabriel
In urma cu ceva timp a inceput sa imi apara pe corp pete rosii tot mai mari care se umfla foarte tare.Deasemenea mi se umfla si buzele foarte tare.Desi am fost internat in spital si am facut mai multe teste, nu s-a gasit un motiv anume pentru care se intampla toate acestea.Am consultat si un alergolog, dar fara succes.Am incercat sa tin si regim pentru a vedea daca sunt alergic la ceva anume si fara folos.Dr. alergolog mi-a recomandat medicamentul symphoral, pe care il iau in cazul incare incep sa imi apara pe corp pete si mi se umfla buzele.Va rog sa ma ajutati daca se poate, ce anume as mai putea incerca, mentionez ca am 17 ani.
3 comentarii
0
07-03-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Ai, probabil, o urticarie cronica. Acest tip de afectiuni sunt mai dificil de tratat, deoarece ate mai greu de depistat alergenul care declanseaza boala.
Din ce oras esti?
0
07-03-2007, ora 00:00
i_gabriel
Nu este medic/terapeut
i_gabriel
Sunt din orasul Toplita, Harghita.Mai mentionez ca mi-au fost depistati 2 noduli la glanda tiroida, dar medicul endocrinolog nu mi-a dat nici un tratament, mi s-a spus sa revin peste 3 luni la control.Deasemenea mi s-a spus ca aceste umflaturi nu apar din cauza tioridei.
0
07-03-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Daca este o tiroidita autoimuna atunci este posibil sa fie in legatura simptomele tale cu problemele tiroidiene.
Eu nu te pot sfatui decat sa mai consulti si alti endocrinologi, din Cluj sau Bucuresti.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •