inflamatii- umflaturi in zona genitala

08-05-2009
andra_86
Nu este medic/terapeut
andra_86
Buna ziua. Am o mica/mare problema. Ieri am observat ca in zona genitala (partea dreapta langa intrarea in vagin) am o umflatura. Sunt foarte speriata deoarece am observat ca se mareste. Despre ce poate fi vorba? Vreo infectie?
Acum doi ani mi s-a intamplat la fel ca si acum, iar doctorul ginecolog mi-a spus ca este vorba de o umflare( iritare) a glandelor (am fost diagnosticata cu abces si am suferit o interventie chirurgicala). Medicul mi-a spus ca daca mi se va mai intampla, imi va scoate glanda Sunt foarte ingrijorata deoarece peste 6 luni as dori sa raman insarcinata? Aceasta problema imi poate afecta fertilitatea sau buna functionare a sarcinii. Astept un raspuns din partea dv. Va multumesc
1 comentarii
0
08-05-2009, ora 22:18
twista
Nu este medic/terapeut
twista
Sunt la a 2 consultatie si tratare a condiloamelor pe exterior..prima data mi-a recomandat medicul ginecolog condyline si pimafucin ovule, la care verigile au raspuns bine si mi-a trecut...peste vreo luna mi-au aparut iar insotite de mancarimi si secretie albicioasa si mi-a dat wartec crema, pimafucin si tantum rosa plic.si dupa acestea mi-au trecut dar aveam 2 verigi si undeva mai inauntru catre intrarea in vagin.mi-a zis doamna doctor sa dau putina crema si pe alea dar nu le-am vazut prea bine exact kre sunt si probabil am dat si pe piele sanatoasa.
Sunt putin speriata pt k dupa 2 3 ore mi-a aparut pe partea dreapta o umflatura pe sub piele..undeva prin zona vulvelor cred.
Va rog un sfat, un raspuns!nu am cum sa merg la medic pana luni..multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.