Influenta salii de forta

05-10-2009
alex9323
Nu este medic/terapeut
alex9323
buna, am 16 ani si de 2 luni de zile ma duc la sala de forta, acum am 1, 78 insa multi spun ca sala de forta iti afecteaza cresterea, eu as mai vrea totusi sa mai cresc vreo 5 cm, nu as vrea sa raman doar cu 1, 78. Credeti k imi afecteaza lucurl acesta? am 2 luni si as vrea sa mai fac macar 4 luni dupa care o pauza de cateva luni..

multumesc anticipat
4 comentarii
0
06-10-2009, ora 20:02
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Da, aşa se spune, că stopează creşterea, dar eu consider acest "zvon" un simplu mit, însă, aceasta este strict părerea mea...depinde ce faci la sală. Să nu cumva să iei steroizi.atunci creşterea ar fi într-adevăr foarte afectată, şi nu numai ea...toate cele bune!


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
06-10-2009, ora 20:58
alex9323
Nu este medic/terapeut
alex9323
Nu, nici nu ma gandesc, ma mai indemna cineva sa iau proteine, dar cred k nici alea nu sunt asa santoase nu?
0
07-10-2009, ora 15:40
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Proteinele sunt sănătoase, dar consumate cu moderaţie (oricum ele există în mod normal în toate alimentele!). Poţi să consumi aminoacizi din zer sau albumină!


Toate cele bune...


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
09-10-2009, ora 04:30
Pavalachi
Nu este medic/terapeut
Pavalachi
Salut la toti nu cred si sunt convins ca nici nu are cum ca sala de forta sa afecteze cresterea este doar un mit, mergi si nici nu te gindi la asa prostii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum poți stimula creșterea în înălțime (dieta, exerciții, sport)
  • Statura la copii - cum poți stimula creșterea în înălțime?
  • Aportul de proteine ​​contribuie la creșterea în înălțime la fete
  • Un studiu oferă o explicație asupra caracterului sezonier al creșterii și greutății copiilor
  •