Infundare urechi

16-01-2015
Larisa1
Nu este medic/terapeut
Larisa1
Domnu doctor vreau sa ma ajutati...acum vreo 2 saptamani am facut o forma urata de faringita acuta si inca mai tusesc de vreo 2 zile o inceput sa mi se infunde urechea sa ma doara azi mi s-a infundat cealalta ureche dar a inceput sa ma doara groaznic capul si imi curge nasul si am si sangerari nazale cateodata si mi se infunda..am facut pt faringita tratament cu Augmentin Eurespal Picaturi de nas Paxeladine ce imi recomandati poate fi o rinosinuzita?anul trecut dupa o raceala zdravana am mai facut rinosinuzita nu mi-as lua iarasi antibiotice ca de abia mi-am terminat tratamentul am zis ca mai stau un pic si daca nu se rezolva o sa ma duc la orl dar ce ar putea fi?Multumesc
1 comentarii
0
16-01-2015, ora 20:34
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
poate fi
o sinuzita care prin secretiile dn sinus care dreneaza au dus la acea faringita si la un catar tubar sau chear otita seroasa
sunt 3 diagnostice care NU pot sa fie tratate asa de pe internet
NUmia un medic ORL..dupa ce face consult amanuntit, investigatii, radiografie SAF, timpanograma, audiograma... pune un diagnostic corect si un tratament adecvat...
NU se accepta tratamet pentru probleme nas, gat, urechi, , de la med de familie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul