inimaL:)

18-04-2012
florin125
Nu este medic/terapeut
florin125
buna ziua ma numesc florin si am o intrebare referitor la un anumit tratament
am facut un control mai amanutzit la inima adika ecocardiografie si rezultatul este cardiomiopatie dilatativa cu disfunctie sistolica moderata vreau sa stiu mai exact daca am voie sa ies la o alergare usoara am 25 de ani si greutatea 105kg, 1.82 si vreau sa slabesc si as mai vrea sa stiu daca tratamentu caree mi la data tre sa-l iau toata viata sau cat trebuie sa tin tratamentu eu 2 coprimate preductal, jumatate de comprimat 0, 4 prenessa si coryol jumatate seara jumatae ziua VA MULTUMESC ANTICIPAT
1 comentarii
0
18-04-2012, ora 15:12
rebeca05
Nu este medic/terapeut
rebeca05
Florin te sfatuesc sa ti faci un consult ardilogic.numai asa poti sa stii daca ai voie sau nu sa alegei.Din cate stiu eu nu pre aeste indicata alergarea in cazul acestei probleme de sanatate.Dar ti am zis cel mai bine consulti un medic cardiolog.Pot sa ti recomand un carilog f bun, dr. Oren Iancovici.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici