Insarcinata sau intarzie menstruatia?

29-08-2013
Marri
Nu este medic/terapeut
Marri
Am fost la mare cu prietenul meu acum o luna de zile. Am facut sex, dar s-a protejat cu prezervativ inca de la inceputul actului sexual. Cand am venit de la mare, pe 28 mi-am facut abonament la sala sa alerg pe banda. Menstruatia trebuia sa imi vina pe 12, insa nu a aparut nici acum.sunt ingrijorata, insa nu stiu de la ce ar putea fi, de la contactul sexual sau de la efort/stres.am dureri de burta din cand in cand, dar nu imi vine. Va multumesc!
1 comentarii
0
30-08-2013, ora 10:11
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Sa iti faci un test de sarcina insa trebuie sa mergi neaparat la medic, orice intarziere de doua saptamani arata ca exista o problema medicala. Chiar daca nu este sarcina, atunci ai o dereglare hormonala, ori o inflamatie date fiind durerile pelvine si lipsa menstruatiei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •