insarcinata sau nu?

21-08-2011
georgianag19
Nu este medic/terapeut
georgianag19
buna ziua vroiam sa va intreb daca am baut 2 beri inainte sa fac testul de sarcina, afecteaza cu ceva rezultatul testului? pentru ca am toate simtomele unei sarcini greata, intarzierea menstruatiei, dureri de cap, uneori imi vine sa lesin. dar miam luat un test de sarcina si inainte sal fac am baut 2 beri si rezultatul testului a iesit negativ. as vrea sa primesc un raspuns cat se poate de repede. multumesc.
7 comentarii
0
21-08-2011, ora 13:24
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
simplu: lasa sa treaca cateva zile si refati testul..DAR fara sa bei..Nu stiu daca are relevanta, oricum...asa e mai bine...
0
21-08-2011, ora 14:58
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Poate influenta, deoarece scade concentratia de hormoni din urina, fluidizeaza..cel mai bine sa fie facut din prima urina de dimineata..
0
21-08-2011, ora 17:45
georgianag19
Nu este medic/terapeut
georgianag19
dar pot avea si altceva chiar daca simptomele sunt cele de sarcina? daca da ce anume? multumesc. intreb asta pentru ca am incercat sa raman insarcinata timp de 2 ani de zile si nu sa intamplat. si acum dintro data sa intamplat. multumesc
0
21-08-2011, ora 20:49
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Ce s-a intamplat ai ramas?Sau tragi concluzii dupa simptome?Testul de sarcina este concludent la 7 zile de inatrziere a menstrei si 3 sapt de a contactul sexual..simptomele astea mai sunt si daca ai vreo carenta de fier, etc..mergi la medic si fa testul de sarcina din sange sau sa-ti faca o ecografie, daca cel din urina nu ti se pare concret..nu putem ghici daca esti sau nu..
0
14-10-2011, ora 02:12
23ancuta23
Nu este medic/terapeut
23ancuta23
buna, vreau sa stiu dupa cat timp dupa ce s-a terminat in mine pot face testul de sarcina sa vad daca sunt sau nu insarcinata, prima zi a menstruatiei a fost pe data de 17 sep iar in data de 25, 28, 29 si 30 am facut dragoste si s-a terminat in mine. pe data de 6 octombrie am facut un test de sarcina si rezultatul a iesit negativ, pot fi insarcinata chiar daca a iesit testul negativ?? mersi mult
0
14-10-2011, ora 22:45
ancutica2220
Nu este medic/terapeut
ancutica2220
Ancuta, testul de sarcina se face la o saptamana dupa intarzierea ciclului menstrual (daca e regulat). Daca nu incearca sa faci un test dupa 3 saptamani de la ultimul contact sexual. Iar daca esti nerabdatoare sa afli raspunsul mergi si iti fa o analiza de sange care iti va confirma sau infirma teama (in proportie de 100%). Multa putere.
0
20-12-2012, ora 11:35
georgianag19
Nu este medic/terapeut
georgianag19
buna ziua. am si eu o intrebare si sper sa primesc raspuns cat mai repede. am un bebe de 2 luni si si nul mai alaptez la san decat cu biberonu dar problema este ca nu se satura cu laptele. vroiam sa va intreb daca ii mai pot da si altceva sa pape in afara de laptic. va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  • Testele de sarcină
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •