Insarcinata sau nu

24-07-2012
mariele
Nu este medic/terapeut
mariele
Buna ziua.
As vrea si eu sa ma lamureasca cineva.
Timp de 2 ani am primit pastile anticonceptionale Yasmine si aveam ciclu regulat la 28 de zile, dar din iunie am incetat sa le mai primesc fiindca fiind la o consultatie la ginecolog mi s-a depistat ca am o erozie si am inteles ca si de la anticonceptionale poate aparea erozie pe colul uterin. In privinta eroziei m-am inteles cu ginecologul ca in septembrie o sa mi-o arda (in acest timp sa-mi tratez hemoroizii ca sa pot sa rezist la tratarea eroziei).
Intrebarea mea este: pe 23 iunie a fost ciclu iar urmatorul ciclu a fost pe 16 iulie, cind calculez perioada fertila nu stiu cite zile sa pun ca dureaza ciclu care inainte dura tot timpul 28 de zile dar acum ultimul de cind fara anticonceptionale - 23 de zile.
Ma intreb ca daca pe 23 iulie am avut relatii si a ejaculat in mine sa ma gindesc ca as putea ramine insarcinata?
De ce m-ar nelinisti, deoarece sotul doreste sa plece cu lucrul in strainatate si eu nu as vrea sa ramin singura in cazul ca ramin insarcinata.
Poate cineva se lamureste mai bine cu calcularea perioadei fertile si ma poate lamuri in cazul dat de cind se incepe perioada fertila si cite zile dureaza?

Multumesc.
4 comentarii
0
24-07-2012, ora 19:17
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
pentru a nu fi acuzata ca fac reclama unor site-uri, iti recomand sa cauti pe google "calculator ovulatie"(sunt mai multe site-uri unde gasesti asta)si introducand datele iti poti calclula perioada fertila
0
24-07-2012, ora 21:07
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
intrebare:
stiind situatia in care te afli si CE nu-ti doresti,
DE CE? nu ati folosit prezervativul?????!!!!!!

asa faceti multe si apoi,
va dati de ceasul.

scz.dar, CHIAR..NU te inteleg.
cele bune
si
sa fie CUM ITI DORESTI!!!!
0
25-07-2012, ora 14:51
mariele
Nu este medic/terapeut
mariele
Buna. Cred ca nu m-am exprimat corect, nu e faptul ca nu-mi doresc un copil din contra imi doresc foarte mult, doar ca daca ramin insarcinata nu vreau sa ramin singura si sotul tot nu ar vrea sa fiu singura in acest timp, si deci sotul ar refuza sa plece in strainatate.
0
25-07-2012, ora 17:15
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua!
ma repet:

intrebare:
stiind situatia in care te afli si CE nu-ti doresti -ACUM,
DE CE? nu ati folosit prezervativul?????!!!!!!

cele bune,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •