insomnie de 6 luni

24-06-2014
somering
Nu este medic/terapeut
somering
Buna ziua!Ma confrunt de aproximativ 6 luni de zile cu o insomnie destul de severa generata de anxietate pt care am facut si tratament.
Am incercat o multime de medicamente printre care: Imovane, Stilnox, Trittico, Seroquel, Zyprexa, Rivotril, Gerodorm, Dormicum, dar fara vreun rezultat promitator.
As vrea sa incerc cu Leponex sau Plegomazin, daca a luat cineva aceste medicamente, il rog sa-mi dea si mie un sfat! Va multumesc.
4 comentarii
0
14-11-2014, ora 18:58
somering
Nu este medic/terapeut
somering
A facut cineva tratament cu Seroquel XR 400, si ar putea sa imi spuna si mie ce efecte adverse a vut de la el, sau daca au existat? Multumesc
0
14-11-2014, ora 23:30
pulberedestele
Nu este medic/terapeut
pulberedestele
Nu au existat, cel putin la mine, efecte adverse! Induce o stare de calm, de seninatate, este un bun hipnotic, exact 2 cpr. de 200 mg iau si eu, o vreme am luat chiar 600 mg si stiu ca se poate merge si pana la 800 mg, dar va dati seama ca la o doza de 800 mg, sedarea e intensa. Cum luati acum, 400 mg, in mod normal ar trebui sa va dea un somn bun.
0
14-12-2015, ora 13:02
somering
Nu este medic/terapeut
somering
A fost cineva la dna doctor Rodica Nastase, sectia 15 Obregia, si poate sa imi zica si mie cum e ca medic! Multumesc!
0
14-12-2015, ora 19:13
marian54
Nu este medic/terapeut
marian54
Daca da i un google search o sa te convingi ca...parerile sunt impartite...din pacate.
Singurul raspuns e cert e ca trebuie sa incerci si ca rezultatul depinde de sansa, reactia ta la medicatie, mediu si alti n spe factori pana la urma. Cam totul se rezuma aici pe presupuneri si incercari. Iti doresc multa bafta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Insomnia
  • Insomnia severă ar putea fi cauzată de slăbirea conexiunilor cerebrale
  • Culcatul la ore târzii a fost asociat cu alimentația nesănătoasă și sedentarismul
  • Thim - dispozitivul care te ajută să dormi mai bine, monitorizându-ți somnul
  • Insomnia crește riscul de astm la adulți
  • Calitatea redusă a somnului la copii, asociată cu insomnia mamei
  •