Insomnie? nu pot dormi mai mult de 45 ore pe noapte

10-08-2015
andreea1835
Nu este medic/terapeut
andreea1835
Buna ziua, Am 26 de ani si am o problema cu somnul

De 2 luni nu pot sa dom mai mult de 45 ore adunate pe noapte... sunt unele nopti cand dorm 2 ore adunat...

Mentioneaz ca de vreo 5 luni am inceput sa fac sport (sa alerg... eram mai plinuta) iar de 3.5 luni a aparut un baiat in viata mea de care m-am indragostit. Primele 2 luni au fost fff frumoase... Dupa care am inceput sa nu ne mai intelegem ( nu ne prea potrivim)... de 3 saptamani am rupt relatia ( nu ne-am mai vazut)... doar am vorbit putin prin mesaje. Oarecum am trecut peste, m-am resemnat.

Sunt seri in care ma gandesc la el.. si probabil de asta nu adorm... dar sunt multe nopti in care nu am nici cel mai mic gand legat de el... dar totusi nu adorm... Acum nu stiu ce sa zic... efort fizic nu fac dupa ora 19... nu mananc dupa ora 20... acum s-a mai racorit sin in casa...

Am luat de la plafar radacina de valeriană din care am facut ceai si am baut inainte de culcare... am luat pasile bier dormir. fara nici un efect

Nu inteleg dc nu pot dormni bine... de ex ma bag in pat la ora 23... adorm la 00... si ma trezesc in jur de ora 5 mai tot timpul. Cui sa ma adresez..
2 comentarii
1
10-08-2015, ora 16:30
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Unui medic psihiatru sa va dea ceva usor de somn. Naturistele sunt cam slabe. Va recomand un anxiar sau un diazepam seara.
0
24-08-2018, ora 18:02
Florin
Nu este medic/terapeut
Florin
Cumpără ți un vibrator și vei adormi imediat !!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Insomnia
  • Insomnia severă ar putea fi cauzată de slăbirea conexiunilor cerebrale
  • Culcatul la ore târzii a fost asociat cu alimentația nesănătoasă și sedentarismul
  • Thim - dispozitivul care te ajută să dormi mai bine, monitorizându-ți somnul
  • Insomnia crește riscul de astm la adulți
  • Calitatea redusă a somnului la copii, asociată cu insomnia mamei
  •