Instincte sexuale persoana cu retard mintal

01-08-2018
toporas
Nu este medic/terapeut
toporas
Buna. Am si eu o intrebare legata de o persoana de gen masculin pe care o cunosc si trebuie ajutata in acest domeniu. Are retard mintal sa zic minor, sau cel putin nu sever, si din aceast motiv nu se poate casatori. Dar cum sa isi gestioneze instinctul sexual? Aceste persoane cum "se elibereaza"? Sau trebuie vorbit cu un medic? Exista medicamente pt " atenuarea presiunii " sa zic asa? Sper ca m-am facut inteleasa. Astept raspuns va rog!
3 comentarii
0
01-08-2018, ora 19:08
toporas
Nu este medic/terapeut
toporas
Si va rog decenta in raspunsuri, mai ales daca nu sunteti medic/terapeut.
0
02-08-2018, ora 12:45
Steve.the.great
Nu este medic/terapeut
Steve.the.great
Parerea mea este ca instinctul sexual exagerat se trateaza precum o diaree, adica eliminarea ei la baie ! Desigur ca exista si varianta pasiva sa faci pe tine ! :)
0
02-08-2018, ora 22:43
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Buna seara
Ar fi medicamente care pot inhiba instinctul sexual.Pentru a pune un dg corect trebuie mers la un consult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul