insuficienta cardiaca de gradul II si arteroscleroza

15-03-2009
an29dreea
Nu este medic/terapeut
an29dreea
am o mare rugaminte la dvs., sa-mi raspundeti la o intrebare: bunica are 81 de ani, insuficienta cardiaca de gradul II, arteroscleroza si de curand a fost internata in spital, din cauza unei viroze cimplicate cu pneumonie. de cand a revenit din spital si i s-a schimbat tratamentul nu se simte deloc bine, i s-a invinetit piciorul stang si are dureri atroce care nu trec cu pentoxifilin, respira greu si are un tonus ff scazut. precizez ca ia sintrom, un sfert pe zi, i s-a redus doza din pricina analizelor de INR, ia aspacardin, furosemid jumatate pe zi, spinorolactona, diltiazem 3 pe zi, atacand 1 pe zi.
2 comentarii
0
15-03-2009, ora 14:37
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Trebuie neaparat maine sa o duceti la o clinica de cardiologie.Trebuie vazut ce e cu piciorul stang si revizuit tratamentul.
0
15-03-2009, ora 16:52
an29dreea
Nu este medic/terapeut
an29dreea
multumesc mult pentru raspunsuri, mi-au fost de mare ajutor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK