Insuficienta mitrala grad 1/2!

31-05-2018
Dengab
Nu este medic/terapeut
Dengab
Buna ziua! Am fost depistat, la controlul anual, cu suflu sistolic mitral, dupa care, in urma ecografiei, a reiesit ca sufar de insuficienta mitrala grad 1! Pt a-mi confirma diagnosticul, m-am programat la un alt cardiolog, dupa o luna de zile, care a descoperit insuficienta mitrala grad 1/2, insuficienta tricuspidiana grad 1, functii vs normale, FE= 72% ! Sunt foarte dezamagit, in conditiile in care fac f mult sport, alergam aproape zilnic cca 12 km, nu fumez, alcool mai consumam, intr-adevar! Anual imi fac vizite medicale, anul trecut nu s-a depistat suflul, anul acesta m-am ales cu o boala incurabila! Mentionez faptul ca, in decursul anului trecut, am exagerat cu munca, am sapat gropi pt pomi si vita de vie cu ranga, erau pline de pietre, m-am obosit destul de tare, sunt o fire care nu stiu sa iau pauze, m-am bruscat, tragand tare cu ranga pe peretii gropilor, ma gandesc sa nu fie de acolo problema! Medicul a spus ca nu sunt probleme, sa stau linistit, dar nu pot sa stau linistit, cand exista atata informatie pe internet, si am realizat faptul ca, peste cativa ani, boala poate sa se agraveze, la modul ca voi obosi stand pe marginea patului! Va multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici